Chłopiec kocha wodę, a jego mama, właścicielka mieszkania, bardzo lubi styl marynistyczny. Dlatego nie mogło być inaczej - pokój dziecięcy urządzony dla czterolatka pełen jest morskich akcentów. 

Styl marynistyczny w mieszkaniu na Śląsku

Nadmorski klimat na Śląsku? Oczywiście, jeśli miłość do Bałtyku, plaży i statków ma się we krwi. Właścicielka mieszkania wychowywała się i do 19. roku życia mieszkała w Świnoujściu. Jednak razem ze swoją rodziną – mężem i synem – „zarzuciła kotwicę” na drugim końcu Polski, w Chorzowie.

Zobacz też: Pokój dziecka - inspiracje - galerie zdjęć >>>

Właścicielka mieszkania jest fanką naturalnych materiałów, surowego drewna i ekologicznych produktów, a jej ulubione style to skandynawski, hampton i marynistyczny. Kiedy razem z mężem zabrała się do urządzania pierwszego pokoju dziecka, zależało jej, żeby wnętrze było jasne, funkcjonalne i służyło synkowi przez kilka następnych lat (bez konieczności wprowadzania dużych zmian).

Zobacz też: Pomysły na aranżację pokoju dla chłopca >>>

Na 30 m2 z łatwością wszystko się zmieściło: łóżko dziecięce, które służy nie tylko do spania, ale też do zabawy, stolik z krzesełkami i ławką, pojemna szafa oraz mnóstwo miejsca do szaleństw. Pomysł na morski motyw przewodni w aranżacji pokoju bardzo spodobał się chłopcu. Dwa razy w roku jeździ do dziadków nad Bałtyk. Uwielbia spacery do „wiatraka” – jednego z symboli Świnoujścia, plażę, zabawy w piasku i pluskanie w falach. Po dziadku, komandorze poruczniku Marynarki Wojennej, odziedziczył zainteresowanie okrętami. Może w przyszłości pójdzie w jego ślady i zamieszka nad morzem?

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym: co będzie potrzebne?

Styl marynistyczny opiera się na naturalnych materiałach, a także motywach związanych z okrętami, portami czy podróżami morskimi. Dominujące kolory w aranżacji pokoju to biel, różne odcienie niebieskiego, piaskowy żółcień oraz naturalna barwa drewna. Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dziecięcym w stylu marynistycznym?

Drewno: idealny materiał na meble, czyli ramę łóżka, szafki, jak i dodatki. W prezentowanym pokoju dla dziecka pojawiają się np. drewniane skrzynie na kółkach czy regały ścienne. Efektownie przedstawia się łóżko przypominające statek.

Sznury: tych nie brakuje i w portach, i na statkach. W aranżacji pokoju dziecięcego odgrywają rolę subtelnych dekoracji. Widać je chociażby na szczycie łóżka czy wokół dekoracyjnej minilatarni morskiej.

Bulaje: czyli małe, okrągłe okienka instalowane na statkach. W pokoju dziecięcym pojawiają się w ściance łóżka, ale też w formie naklejki na drzwiach.

Marynistyczne motywy dekoracyjne: najpopularniejsza jest kotwica, do tego dochodzą paski, gwiazdki, rybki czy inne zwierzęta morskie. W pokoju dziecięcym w stylu marynistycznym warto też eksponować muszle i modele statków. Świetnie prezentuje się dekoracyjne koło ratunkowe.

Marynistyczna typografia: a więc napisy i stemple znane z oznaczeń okrętów, skrzyń czy magazynów w portach.

Zobacz też:

Pokój dla chłopca: 11 pomysłów na wystrój pokoju dziecięcego >>>

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa >>>

Pokój dla nastolatka: 15 inspiracji, jak urządzić pokój młodzieżowy >>>