Te rośliny przyciągają pieniądze. 10 roślin, które według przesądów pomogą ci się wzbogacić

2023-01-24 13:19

Od setek, a nawet tysięcy lat człowiek przypisuje roślinom magiczną moc. Niektóre z nich mają przynosić pecha, inne szczęście. Istnieje też grupa roślin, które wg przesądów mają moc przyciągania bogactwa. Oto 10 roślin, które warto mieć w domu, jeśli chcemy mieć grube portfele.

rośliny doniczkowe
Autor: getty images

1. Grubosz jajowaty (crassula ovata)

Grubosz jajowaty nazywany jest często drzewkiem szczęścia. Uważa się, że ten niewielki sukulent przynosi szczęście i przyciąga finansowe bogactwo.

Jest przy tym bardzo łatwy w uprawie, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych.

Grubosz jajowaty
Autor: GettyImages Grubosz jajowaty

2. Pieniążek (pilea peperomioides)

Soczystozielone liście o owalnym kształcie dawniej kojarzyły się z monetami – stąd zaczęto przypisywać roślinie moc przyciągania pieniędzy, a do mowy potocznej przeszła jej alternatywna nazwa: „pieniążek”.

Roślina doniczkowa Pieniążek czyli Pilea peperomioides
Autor: materiały prasowe Najmodniejsza blogerska roślina do wnętrz (Pilea peperomioides), w stosownie dobranej osłonce, doda wyrazu i ociepli chłodną, skąpaną w bieli aranżację.

3. Szczęśliwy bambus (dracena sandera)

Zgodnie z filozofią feng shui bambus w domu zapewnia szczęście i dobrobyt, także finansowy. Dracena sandera nazywana też szczęśliwym bambusem dodatkowo ma chronić członków rośliny przed kłopotami i pechem – zarówno w życiu, miłości, jak i finansach.

Dracena Sandera
Autor: Gettyimages Dracena Sandera

4. Gloksynia doniczkowa (syningia)

Kwiat ten uważany jest za silny talizman przynoszący właścicielowi sukces i dobrobyt. Mówi się, że gloksynia sprzyja kreatywnemu myśleniu i generowaniu pomysłów, które potem można przekuć w sukces finansowy.

Syningia okazała
Autor: GettyImages Syningia okazała

5. Aglaonema

Istnieje przesąd, że aglaonema pomaga… wygrać na loterii. Według jednej z miejskich legend pewien mężczyzna miał zgadnąć szczęśliwe liczby, analizując cętki na liściach rośliny. Metoda dość osobliwa, ale… może warto spróbować?

Aglaonema commutatum 'Silver Queen'
Autor: Konrad Kalbarczyk Aglaonema commutatum 'Silver Queen'

6. Storczyk (orchidea)

Storczyki wg feng shui przynoszą ogrom szczęścia, miłości i dobrobytu do domów, w których są uprawiane. Warto więc zaopatrzyć się np. w popularną odmianę falenopsis, którą charakteryzuje bardzo długi czas kwitnienia.

Falenopsis
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Falenopsis

7. Pachira wodna (pachira aquatica)

Nazywana też „chińskim drzewkiem pieniężnym”. Wg filozofii feng shui liście pachiry reprezentują harmonię wszystkich elementów: ognia, wody, ziemi, wiatru i metalu. Z kolei skręcony pień ma za zadanie „więzić” w sobie dobrą energię i szczęście, z których będą mogli później skorzystać domownicy.

Pachira
Autor: GettyImages Pachira

8. Fikus ginseng (fikus tępy)

Popularny symbol szczęścia w feng shui, fikus ginseng emanuje energią dobrobytu i bogactwa. Powszechnie uważa się, że wszystkie fikusy mają takie właściwości. Co więcej, są całkiem proste w uprawie i często zastępują drogie drzewka bonsai.

Fikus tępy
Autor: GettyImages Fikus tępy

9. Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat symbolizuje zdrowie i bogactwo, dlatego nie bez powodu znalazł się na naszej liście. Skrzydłokwiaty to również doskonałe oczyszczacze powietrza, które są przy tym proste w uprawie – dodanie ich do domowej kolekcji roślin wydaje się więc całkiem dobrym pomysłem, prawda?

Skrzydłokwiat
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia

10. Fiołek afrykański

Nasze zestawienie zamyka fiołek afrykański. Roślina najczęściej kwitnie na fioletowo, a więc na kolor kojarzony z bogactwem i dobrobytem. W feng shui fiołki afrykańskie uważane są za rośliny przyciągające pieniądze, szczęście i dobrą energię.

Fiołek afrykański
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Fiołek afrykański
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE