Meble na taras i balkon. Sprawdź, jakie meble będą najlepsze na taras

2013-06-10 12:49

Latem taras staje się jadalnią i salonem letnim. Sprawdź, jakie wybrać meble na taras, by było miło i wygodnie. Proponujemy meble na taras w trzech stylach: natualnym, eleganckim i nowoczesnym. Zobacz jak urządzić taras i balkon.

Spis treści

  1. Drewniane meble na taras
  2. Meble na taras plecione
  3. Meble tarasowe z aluminium
  4. Meble ogrodowe plastikowe

Zastanawaisz się, jakie meble na taras czy balkon? Wybierz odpowiednie meble ogrodowe i dopasuj do nich dodatki, tak urządzony taras czy balkon będzie miły pokojem letnim. Wystarczy prosty komplet mebli ogrodowych. Przy zakupie zazwyczaj kierujemy się wyglądem mebli na tars, stanowią przecież część kompozycji ogrodu. Zawsze dobrze wyglądają meble ogrodowe drewniane. Balustradę balkonu lub taras możesz osłonić pnączami, zapewniając sobie intymność, w takim miejscu przyjemnie będzie rano zjeść śniadanie albo wypic kawę. Zanim dokonasz zakupu, poznaj zalety i wady różnych rodzajów mebli ogrodowych.

Drewniane meble na taras

Meble na taras z drewna są wytrzymałe i ładnie się starzeją. Zazwyczaj mają proste formy i zajmują sporo miejsca. Pamiętaj, że meble ogrodowe drewniane trzeba konserwować. Choć są wykonane z wytrzymałych gatunków, należy zabezpieczyć je przed niszczeniem pod wpływem warunków atmosferycznych, co zmienia ich właściwości i barwę. Do konserwacji drewnianych mebli na taras nadają się oleje, bejce, i lakierobejce. Dzięki tym ostatnim zmienimy też kolor mebli. Prace wykonuje się dwa razy w roku, pierwszy raz przed rozpoczęciem sezonu. Drewno doskonale prezentuje się na tle innych naturalnych materiałów, jak kamień i ceramika, oraz neutralnych barw. Miłośnicy DIY mogą wyonać drewniane meble własnoręcznie, z drewna z odzysku. Ciekawym rozwiązaniem są tez meble z palet lub skrzynek po owocach.

Zobacz też:

>> Jak zrobic sofę z palet na taras: tanie zrób to sam!

>> Budujemy meble z palet na taras. Jak prawidłowo i skutecznie zabezpieczyć drewno?

Meble na taras plecione

Moda na meble rattanowe nie przemija. Jest to jeden z ważniejszych trendów, dotyczy zarówno wnętrza domu, jak i ogrodu. Najpopularniejsze plecione meble na taras produkowane są z rattanu lub rodzimej wikliny. Są lekkie i mogą być w różnych odcieniach. Pamiętaj, że meble rattanowe należy chronić przed deszczem i ostrym słońcem. Meble ogrodowe wyplatane z tworzywa są znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne. Obecnie pojawiły się w sklepach meble ogrodowe z tzw. technorattanu. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i trwałe, nie wymagają specjalnej konserwacji.

Meble tarasowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium są lekkie, nie wymagają konserwacji, mają nowoczesne wzornictwo. Proste bryły mebli pasują do nowoczesnej aranżacji tarasu.

Meble ogrodowe plastikowe

Meble ogrodowe plastikowe są lekkie i wygodne do przenoszenia. Ponadto meble na taras z plastiku są najtańsze, jednak po sezonie muszą stać w ogrzewanym pomieszczeniu. Są też mało stabilne. Dostępne są w wielu kolorach.