Kwiaty balkonowe zwisające. Poznaj kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce

2024-05-19 19:52

Rośliny balkonowe o zwisającym pokroju to jedna z najpiękniejszych ozdób balkonu! Dzięki swojej objętości można posadzić je w każdej, nawet niezbyt reprezentacyjnej doniczce, bo one i tak ją zarosną! Jeśli chodzi o rośliny zwisające na balkon, w Polsce szczególnie popularne są surfinie i pelargonie. Wybór jest jednak dużo większy!

Spis treści

  1. Jakie kwiaty wiszące na balkon? Oto lista!
  2. Kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce
  3. Galeria zdjęć: Zwisające rośliny na balkon

Gdzie latem relaksować się po pracy, jeśli nie posiadasz ogródka, a chcesz posiedzieć nieco wśród zieleni pod gołym niebem? Twoim zielonym azylem może stać się twój własny balkon. Wystarczy tylko odpowiednio go zaaranżować. 

Warto postawić na kwiaty balkonowe zwisające z kilku powodów. Po pierwsze, możesz nie przejmować się estetyką ich doniczki, bo ta po prostu zostanie zamaskowana przez długie roślinne i niejednokrotnie kwitnąca pędy. 

Po drugie taka roślina powieszona na barierce balkonu może pomóc osłonić ci się od sąsiadów, bo kwiaty stworzą prawdziwy kolorowy parawan. 

Jakie kwiaty wiszące na balkon? Oto lista!

Zwisające rośliny na balkon można uprawiać w naszym klimacie. Ich gatunków jest naprawdę dużo! Najchętniej jednak pozostajemy przy tym, co znamy, i tym, co uprawiały nasze mamy i babcie. Dlatego właśnie polskie balkony ukwiecają surfinie i pelargonie. Czas na powiew świeżości! Zajrzyj do naszej galerii i zobacz najpiękniejsze zwisające rośliny na balkon, takie jak:

Kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce

Jeśli twój balkon usytuowany jest od strony południowej i przez większą część dnia jest na nim słońce, chcąc stworzyć tam sobie namiastkę ogrodu, musisz z niezwykłą starannością wybrać rośliny. Każda z nich potrzebuje słońca, ale w bardzo dużych dawkach i przez cały dzień! Na balkonie południowym najlepiej sprawdzą się zatem kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce. Poznaj kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce. 11 gatunków, które zamienią twój balkon w kolorowy azyl!

Galeria zdjęć: Zwisające rośliny na balkon

Przeczytaj również: Rośliny pnące na balkon. 8 przykładów pnączy, które zamienią go w zieloną oazę

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Kwiaty balkonowe: ciekawe pomysły na obsadzenie skrzynek balkonowych