Jaka roślina przyciąga pieniądze? 10 kwiatów, które według przesądów pomogą ci zostać bogaczem

2024-05-23 10:18

Nasi przodkowie wierzyli, że niektóre z roślin mają magiczną moc. Jedne przynosiły szczęście, inne pecha, a jeszcze inne przyciągały pieniądze. Do tej pory uważa się, że pewne kwiaty pomagają się wzbogacić! Jaka roślina chroni dom, przyciąga dobrobyt i pieniądze? Oto 10 gatunków.

1. Grubosz jajowaty (crassula ovata)

Grubosz jajowaty nazywany jest często drzewkiem szczęścia. Uważa się, że ten niewielki sukulent przynosi szczęście i przyciąga finansowe bogactwo.

Jest przy tym bardzo łatwy w uprawie, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych.

2. Pieniążek (pilea peperomioides)

Soczystozielone liście o owalnym kształcie dawniej kojarzyły się z monetami – stąd zaczęto przypisywać roślinie moc przyciągania pieniędzy, a do mowy potocznej przeszła jej alternatywna nazwa: „pieniążek”.

3. Szczęśliwy bambus (dracena sanderiana)

Zgodnie z filozofią feng shui bambus w domu zapewnia szczęście i dobrobyt, także finansowy. Dracena sandera nazywana też szczęśliwym bambusem dodatkowo ma chronić członków rośliny przed kłopotami i pechem – zarówno w życiu, miłości, jak i finansach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Przynoszą biedę, odstraszają partnerów. Według przesądów tych roślin nie powinno się trzymać w domu

4. Gloksynia doniczkowa (Sinningia speciosa)

Kwiat ten uważany jest za silny talizman przynoszący właścicielowi sukces i dobrobyt. Mówi się, że gloksynia sprzyja kreatywnemu myśleniu i generowaniu pomysłów, które potem można przekuć w sukces finansowy.

Syningia okazała
Autor: GettyImages Syningia okazała

5. Aglaonema

Istnieje przesąd, że aglaonema pomaga… wygrać na loterii. Według jednej z miejskich legend pewien mężczyzna miał zgadnąć szczęśliwe liczby, analizując cętki na liściach rośliny. Metoda dość osobliwa, ale… może warto spróbować?

6. Storczyk (orchidea)

Storczyki wg feng shui przynoszą ogrom szczęścia, miłości i dobrobytu do domów, w których są uprawiane. Warto więc zaopatrzyć się np. w popularną odmianę falenopsis, którą charakteryzuje bardzo długi czas kwitnienia.

7. Pachira wodna (pachira aquatica)

Nazywana też „chińskim drzewkiem pieniężnym”. Wg filozofii feng shui liście pachiry reprezentują harmonię wszystkich elementów: ognia, wody, ziemi, wiatru i metalu. Z kolei skręcony pień ma za zadanie „więzić” w sobie dobrą energię i szczęście, z których będą mogli później skorzystać domownicy.

8. Figowiec tępy (Ficus retusa)

Popularny symbol szczęścia w feng shui, fikus ginseng emanuje energią dobrobytu i bogactwa. Powszechnie uważa się, że wszystkie fikusy mają takie właściwości. Co więcej, są całkiem proste w uprawie i często zastępują drogie drzewka bonsai.

9. Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat symbolizuje zdrowie i bogactwo, dlatego nie bez powodu znalazł się na naszej liście. Skrzydłokwiaty to również doskonałe oczyszczacze powietrza, które są przy tym proste w uprawie – dodanie ich do domowej kolekcji roślin wydaje się więc całkiem dobrym pomysłem, prawda?

10. Fiołek afrykański/Sępolia (Saintpaulia)

Nasze zestawienie zamyka fiołek afrykański. Roślina najczęściej kwitnie na fioletowo, a więc na kolor kojarzony z bogactwem i dobrobytem. W feng shui fiołki afrykańskie uważane są za rośliny przyciągające pieniądze, szczęście i dobrą energię.

Jaka roślina przyciąga pieniądze? Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 8 roślin, które trudno przelać. Nie potrzebują nawet dziurek w doniczce!

Rośliny doniczkowe domowe – znasz wszystkie gatunki? [QUIZ]

Pytanie 1 z 6
Na zdjęciu widzimy:
Ficus

Rośliny doniczkowe domowe – znasz wszystkie gatunki? [QUIZ]

Pytanie 1 z 6
Na zdjęciu widzimy:
Ficus
Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni