Sypialnia, czyli miejsce w którym spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Każdego dnia odpoczywamy w niej po ciężkim dniu i ładujemy akumulatory na przyjęcie kolejnych wyzwań. Bez względu na styl, w jakim utrzymany będzie projekt sypialni zawsze będzie to miejsce najbardziej osobiste, prywatne, własne. Sypialnia ma nam zapewniać bezpieczny azyl i stwarzać optymalne warunki do relaksu i wypoczynku. Dlatego też bardzo często, wnętrze to jest pomyślane jako pomieszczenie zlokalizowane najdalej od centrum życia rodzinnego i od ciekawskich spojrzeń gości. Z uwagi na to, niezwykle ważna jest także dekoracja okna w sypialni.

Dekoracja okna w sypialni: stwórz własny azyl

Firany i inne ozdoby okna w sypialni to nie tylko element dekoracyjny wnętrza, ale także praktyczna osłona przed światem zewnętrznym. Odpowiednia aranżacja zagwarantuje nam maksimum prywatności i pewność, że unikniemy wścibskich spojrzeń sąsiada z okna naprzeciwko. Dekoracje okienne powinny umożliwiać nam swobodne regulowanie ilości i natężenia światła, które dochodzi do wnętrza. Jedni będą woleli obudzić się w zasłoniętym i ciemnym wnętrzu, dla innych sytuacją idealną jest pobudka przez docierające do sypialni promienie słoneczne. Dekoracja okna w sypialni to rzecz niezwykle ważna. Jej wybór warto uzależnić od indywidualnych upodobań, a dopiero później dopasować do stylu wnętrza.

Dekoracje okienne: co sprawdzi się w sypialni?

Istnieje wiele sposobów na praktyczny i estetyczny wystrój okna. Jednym z najchętniej wykorzystywanym rozwiązań do sypialni są rolety w oknie. Klasyczne, rzymskie, bardziej dekoracyjne... wybór jest naprawdę ogromny. Decydując się na rolety nie mamy jednak możliwości dowolnego operowania ilością światła do wnętrza – możemy je albo rozwinąć, albo zwinąć. Alternatywą dla rolet w oknie mogą być żaluzje, dzięki którym możemy wpuszczać dowolne ilości światła do sypialni. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przypadnie nam do gustu, warto zastanowić się nad odpowiednim wyborem firan, tudzież zasłon. Te, z grubego mięsistego materiału zagwarantują optymalne zasłonięcie okna i ograniczą przenikanie światła do wewnątrz. W ciągu dnia możemy je fantazyjnie podpiąć, oświetlając tym samym wnętrze światłem naturalnym. Jeśli jednak zdecydujemy się na rolety bądź żaluzje, wówczas idealnym sposobem na dekorację okna będzie zawieszenie lekkiej i zwiewnej firany, bądź też całkowita rezygnacja i pozostawienie odsłoniętego okna. Takie rozwiązanie z kolei sprawi wrażenie wnętrza większego niż jest w rzeczywistości i nada sypialni wyjątkowej przestronności.