Stare meble mogą zyskać nowe życie dzięki odpowiedniej aranżacji. Jak się okazuje kultowa meblościanka z czasów PRL-u po kilku zmianach będzie wdzięcznym meblem doskonale pasującym do nowoczesnych wnętrz. Stara meblościanka może służyć jako regał z półkami na książki, ścianka działowa. Zanim zdecydujecie się pozbyć starych mebli, które wydają się nudne, dobrze to przemyślcie!

Stara meblościanka w roli szafy w sypialni!

Stara meblościanka zyska nowe życie jeśli zdejmiemy z niej drzwiczki i pomalujemy ją na biało. Typowa zabudowa z czasów PRL-u zmieni się w wielofunkcyjny, lekki mebel oparty na białym stelażu, gdzie części z ubraniami zostały przesłonięte taflami półprzezroczystego poliwęglanu. Z meblościanki usunięto również cały tył, dzięki czemu całość wydaje się lekka i przestronna. Tego typu mebel doskonale sprawdzi się w sypialniach urządzony w stylu glamour i romantycznym.

Meblościanka w nowej odsłonie, główną dekoracją salonu!

Stara meblościanka nadal może być jednym z elementów aranżacji salonu. Wystarczy, że okleimy ją tapetą. Fototapeta z przedstawieniem lasu prześwietlonego słońcem wprowadza bardzo konkretny nastrój i sprawia, że dawny salon nabierze nowego charakteru. Do nowej aranżacji pasuje szara sofa i drewniany stolik, które doskonale komponują się z odnowionym meblem. W roli dodatków świetnie sprawdzą elementy z naturalnych materiałów jak wiklina, drewno czy szkło. Nawiązują one to nuty przyrodniczej panującej we wnętrzu.

Stara meblościanka w roli modernistycznej odsłonie!

Jeśli mebel z czasów PRL-u składa się z oddzielnych elementów możemy potraktować je jako oddzielne półki i szafki. W ten sposób zamiast meblościanki, która zajmuję nam powierzchnię jednej ściany otrzymamy prostokątne kubiki, które możemy powiesić w dowolnie wybranym przez nas wnętrzu. Stworzą one idealne wyposażenie gabinetu, pracowni lub pokoju dziecięcego. Wystarczy, że pomalujemy je na mocne kolory i powiesimy na ścianie, a wnętrze nabierze młodzieżowego charakteru. Elementy z szufladami mogą posłużyć nam za praktyczne kontenerki lub szafki nocne. Wystarczy, że dokręcimy do nich kółka a staną się bardziej mobilne.