Aranżując wnętrze meblami wenge warto pomyśleć o uzupełnieniu wnętrza okładziną ścienną. Jeżeli od zawsze marzyły nam się różnego rodzaju okładziny ścienne, to jest to dobry moment na urzeczywistnienie tego pragnienia. Mianowicie meble wenge prezentują się znakomicie w towarzystwie kamienia czy cegły na ścianie. Ten zgrany duet stworzy we wnętrzu interesującą aranżację, dodając mu mocnej bądź delikatnej elegancji wedle naszych potrzeb. Z meblami wenge dobrze sprawdzą się: okładziny z piaskowca, trawertynu, niektóre wzory granitu i marmuru, cegła klinkierowa czerwona, jak i tak zwykła pełna. Barwy okładzin do wyboru wedle uznania, a jest w czym wybierać. Wenge wdzięcznie potowarzyszy każdej barwie lub mieszance kolorystycznej okładziny ściennej. To może być po prostu kolor biały, kremowy, piaskowy, połączenie beży i brązów, odcienie szarości, jak również odcienie grafitowego, czerni, pomarańczy, ochry czy czerwieni. To od nas zależy efekt końcowy urządzanego wnętrza, jego styl i charakter. Warto zastanowić się jakiego materiału chcemy użyć, gdzie oraz w jakiej ilości – czy to będzie cała jedna ściana wyłożona okładziną, obudowa kominka, blaty w kuchni, przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi, obudowa barku itd.

Meble wenge: kolory ścian, podłogi i dodatków

Meble wenge swoją formą, ilością, a przede wszystkim kolorem wybarwienia, mogą stanowić zbyt duże „obciążenie” dla aranżacji wnętrza. W pierwszej kolejności należy przemyśleć jeszcze raz każdy z wyżej wymienionych aspektów wybranych mebli, czy aby na pewno gdzieś nie możemy dokonać jeszcze zmian. Równocześnie należy skontrolować koncepcję ścian i podłogi. Wspaniałym wybawieniem dla „ciężkiego wystroju” może być szkło lub tworzywo sztuczne transparentne. Szerokie zastosowanie tych materiałów może „odciążyć” wystrój, dodać mu lekkości i nowoczesnego wyrazu. Akcent szkła lub tworzywa sztucznego przezroczystego czy zabarwionego na konkretny kolor mogą być strzałem w dziesiątkę! Akcent może pojawić się w meblach w formie frontów, półek czy jako całe elementy – stolik, krzesło, ścianka działowa, drzwi całe lub ich wypełnienie, ceramika szklana, oświetlenie. Wszystkie będą spełniać swoją funkcję, są dość łatwe w utrzymaniu w czystości, dość trwałe, a tak naprawdę prawie ich nie widać. Tego typu triki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przede wszystkim mamy mało miejsca. Zrealizowane pomysły z pewnością nas nie zawiodą, dzięki nim będziemy mogli cieszyć się z nowego wystroju naszych czterech kątów.

Meble wenge: lakierowany MDF

Meble z płyty MDF lakierowane na wysoki połysk będą stanowić doskonałą parę dla tych z forniru wenge. Kontrast pomiędzy gładką, błyszczącą powierzchnią w konkretnym kolorze, a ciemnobrązowym wybarwieniem drewna wygląda nietuzinkowo i bardzo elegancko. Z wenge można łączyć absolutnie wszystkie barwy dostępnych płyt lakierowanych MDF w zależności od naszego zamysłu projektowego. Dzięki temu możemy „manipulować” wystrojem tak, aby nasz komfort na tym znacznie zyskał.