Okres świąt wymaga od nas koncentracji i dobrej organizacji czasu, a także zasobnego portfela. Oprócz światecznych porządków i zakupów ważnym elementem Bożego Narodzenia są dekoracje. Ubieranie choinki jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji, dlatego warto zadbać o to, aby prezentowała się imponująco, tworząc bożonarodzeniową atmosferę. Ważnym elementem stylizacji choinkibombki. To od nas zależy jakie wybierzemy. Warto pamiętać, aby choinka pasowała do aranżacji całego wnętrza. 

Świąteczne dekoracje: co jest potrzebne do wykonania bombek z makaronu?

Ozdoby choinkowe zazwyczaj kupujemy w sklepach, jednak coraz większą popularnością cieszą się dekoracje wykonane własnoręcznie. Mogą być one zrobione z filcu, bibuły, koronek, tasiemek, cekinów i oczywiście makaronu. Te ostatnie stały się prawdziwym hitem, a zdjęcia kreatywnych pomysłów na świąteczne ozdoby z makaronu podbijają internet. Ich przygotowanie nie jest trudne, co sprawia, że każdy może w domowym zaciszu wyczarować ciekawe ozdoby z makaronu. Do najpopularniejszych form dekoracji z makaronu należą bombki. Do ich przygotowania niezbędne nam będą makaron, klej na ciepło, tasiemki, farba w sprayu.

Dekoracje na choinkę: pomysły jak zrobić bombki z makaronu!

Pomysłów na bombki  z makaronu jest wiele. Najprostszy polega na pomalowaniu sprayem na dowolny kolor makaronu tagliatelle i przewiązanie przez środek wiązki kolorowej tasiemki. Kolor na jaki pomalujemy makaron zależy wyłącznie od nas. Kolejną propozycją jest oryginalna bombka z makaronu spaghetti. Makaron dzielimy na małe wiązki, a następnie przewiązujemy je szeroką tasiemką, tworząc kokardę. Tak przygotowana ozdoba może pojawić się na choince lub świątecznym stroiku. Jeśli mamy do dyspozycji więcej czasu możemy przygotować okrągłe bombki na choinkę. W tym celu musimy kupić styropianowe kule, które będą naszą bazą. Następnie przyklejamy do nich za pomocą kleju na ciepło makaron. Jeśli chcemy, aby nasza bombka miała konkretny kolor malujemy ją sprayem.  Ozdoby na choinkę są jednym z tych elementów przygotowań do świąt, które możemy wykonać sami, szybko i za małe pieniądze.