Naturalny stroik z brzozy na stół świąteczny ZRÓB TO SAM - z gałązkami jodły i dodatkami

2019-11-26 11:46 Patrycja Malitka

Brzoza, jodła, świece i minibombki – idealne połączenie na wigilijny stół. Stroik z brzozy z takimi dodatkami wprowadzi przyjemny akcent dekoracyjny. W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak wykonać prosty, ekologiczny, naturalny stroik bożonarodzeniowy na brzozie z pachnącymi gałązkami jodły.

Lubicie naturalne i proste dekoracje, ale nie wiecie, jak je łatwo wykonać? W naszym ZRÓB TO SAM znajdziecie wiele propozycji naturalnych ozdób świątecznych. Jedną z najprostszych i najbardziej efektownych dekoracji świątecznego stołu jest stroik z wykorzystaniem kawałka brzozy. Zobaczcie, jak wszystko zrobić krok po kroku w naszej instrukcji DIY.

Stroik z brzozy na świąteczny stół - materiały

Materiały potrzebne do wykonania naturalnego stroika na stół świąteczny:

- kawałek grubszej gałęzi brzozy,
- wiertarka z małym wiertłem,
- podstawa na świeczkę ze szpikulcem,
- gałązki jodły,
- pistolet na klej na gorąco,
- minibombki,
- pomarańcze suszone,
- nożyczki,
- laski cynamonu,
- szyszki afrykańskie ozdobne (albo dowolne rodzime szyszki),
- gwiazdki wycięte z kory brzozowej.

Czytaj też: EKO wianek świąteczny na drzwi ZRÓB TO SAM >>>

Naturalny stroik na stół z brzozy
Autor: Patrycja Malitka Naturalny stroik na stół z brzozy: Efekt końcowy!

Naturalny stroik na stół z brzozy: KROK PO KROKU

KROK 1: Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania stroika na stół jest zrobienie otworów na podstawki świeczek. Dlatego za pomocą wiertarki z małym wiertłem, w kawałku brzozy przeznaczonej na stroik, wywierć trzy otwory - w równych odstępach. Sprawdź, czy otwory są wystarczające, by umieścić w nich bolce od podstawek na świeczki.

KROK 2: Na brzozie rozmieść gałązki jodły - rozplanuj ich ułożenie, zanim zostaną przyklejone. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej jodłę do brzozy. Postaraj się do tej czynności użyć jak najmniej kleju, ponieważ jodła w kontakcie z gorącym klejem może zżółknąć.

KROK 3: Jodła już jest przyklejona, dlatego czas na dekorację stroika. Najpierw umieść w uprzednio wywierconych otworach podstawki na świece. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej minibombki w kilku miejscach stroika, pamiętając o tym, by pozostawić miejsce na inne dekoracje. Suszone pomarańcze potnij na mniejsze kawałki i również za pomocą kleju na gorąco przyklej w jedno miejsce na stroiku, np. na brzegu. Na wierzch pomarańczy przyklej laski cynamonu. Po przeciwnej stronie stroika umieść kilka szyszek dekoracyjnych. Na koniec przyklej kilka gwiazdek z kory brzozy. Gotowe!

Zobacz też:

Choinka z papieru - pomysł na dekoracje w stylu eko >>>

Jak zrobić bombkę ze starej książki? >>>

WIDEO: modne dekoracje świątecznego stołu

Pomysły na dekoracje świąteczne: ZDJĘCIA

Szukasz pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć z mnóstwem gotowych inspiracji.

NOWY NUMER

Marcowe „Moje Mieszkanie” przynosi Japandi, trend łączący skandynawski minimalizm i japońską prostotę. Dla amatorów kolorów i wzorów wspaniałe tkaniny na obiciach mebli, zasłony, poduszki. A tym, którym brakuje światła - lustra.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Marzec 2021