Naturalny stroik z brzozy na stół świąteczny ZRÓB TO SAM - z gałązkami jodły i dodatkami

2021-12-20 11:03

Brzoza, jodła, świece i minibombki – idealne połączenie na wigilijny stół. Stroik z brzozy z takimi dodatkami wprowadzi przyjemny akcent dekoracyjny. W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak wykonać prosty, ekologiczny, naturalny stroik bożonarodzeniowy na brzozie z pachnącymi gałązkami jodły.

Spis treści

  1. Stroik z brzozy na świąteczny stół - materiały
  2. Naturalny stroik na stół z brzozy: KROK PO KROKU
  3. WIDEO: modne dekoracje świątecznego stołu
  4. Pomysły na dekoracje świąteczne: ZDJĘCIA

Lubicie naturalne i proste dekoracje, ale nie wiecie, jak je łatwo wykonać? W naszym ZRÓB TO SAM znajdziecie wiele propozycji naturalnych ozdób świątecznych. Jedną z najprostszych i najbardziej efektownych dekoracji świątecznego stołu jest stroik z wykorzystaniem kawałka brzozy. Zobaczcie, jak wszystko zrobić krok po kroku w naszej instrukcji DIY.

Stroik z brzozy na świąteczny stół - materiały

Materiały potrzebne do wykonania naturalnego stroika na stół świąteczny:

- kawałek grubszej gałęzi brzozy,- wiertarka z małym wiertłem,- podstawa na świeczkę ze szpikulcem,- gałązki jodły,- pistolet na klej na gorąco,- minibombki,- pomarańcze suszone,- nożyczki,- laski cynamonu,- szyszki afrykańskie ozdobne (albo dowolne rodzime szyszki),- gwiazdki wycięte z kory brzozowej.

Czytaj też: EKO wianek świąteczny na drzwi ZRÓB TO SAM >>>

Naturalny stroik na stół z brzozy
Autor: Patrycja Malitka Naturalny stroik na stół z brzozy: Efekt końcowy!

Naturalny stroik na stół z brzozy: KROK PO KROKU

KROK 1: Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania stroika na stół jest zrobienie otworów na podstawki świeczek. Dlatego za pomocą wiertarki z małym wiertłem, w kawałku brzozy przeznaczonej na stroik, wywierć trzy otwory - w równych odstępach. Sprawdź, czy otwory są wystarczające, by umieścić w nich bolce od podstawek na świeczki.

KROK 2: Na brzozie rozmieść gałązki jodły - rozplanuj ich ułożenie, zanim zostaną przyklejone. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej jodłę do brzozy. Postaraj się do tej czynności użyć jak najmniej kleju, ponieważ jodła w kontakcie z gorącym klejem może zżółknąć.

KROK 3: Jodła już jest przyklejona, dlatego czas na dekorację stroika. Najpierw umieść w uprzednio wywierconych otworach podstawki na świece. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej minibombki w kilku miejscach stroika, pamiętając o tym, by pozostawić miejsce na inne dekoracje. Suszone pomarańcze potnij na mniejsze kawałki i również za pomocą kleju na gorąco przyklej w jedno miejsce na stroiku, np. na brzegu. Na wierzch pomarańczy przyklej laski cynamonu. Po przeciwnej stronie stroika umieść kilka szyszek dekoracyjnych. Na koniec przyklej kilka gwiazdek z kory brzozy. Gotowe!

Zobacz też:

Choinka z papieru - pomysł na dekoracje w stylu eko >>>

Jak zrobić bombkę ze starej książki? >>>

WIDEO: modne dekoracje świątecznego stołu

Pomysły na dekoracje świąteczne: ZDJĘCIA

Szukasz pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć z mnóstwem gotowych inspiracji.

Aranżacja wigilijnego stołu. Jak łatwo i szybko stworzyć świąteczny klimat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE