Projektowanie wnętrz. Nowoczesna aranżacja wnętrza

2008-10-28 1:00 Małgorzata Markowska

Projektowanie wnętrz łączy kilka elementów: światło w wielu formach, kolory, kompozycję przestrzeni, nowoczesne meble. Aranżacja wnętrza dla filmowca i fotografa, który tu mieszka. Nowoczesne wnętrza lubią przestrzeń i takie było główne założeniem projektu tego mieszkania. Pokazujemy, jak urządzić mieszkanie z minimalną liczbą ścian działowych.

Nowoczesne wnętrze znjaduje się w apartamentowcu na warszawskiej Ochocie. Właściciel zarówno nad kupnem mieszkaniam, jak i wybiorem architekta, który zająłby się zaprojektowaniem wnętrz, długo się nie zastanawiał. Kingę Iwanicką zna od dawna, dobrze się rozumieją, a jej projekty wnętrz idealnie trafiają w jego gusta. Powstało nowoczesna i pomysłowa aranżacja wnętrza dla mężczyzny.

Projekty wnętrz

To, że deweloper nie zdążył postawić ścian wewnętrznych, znacznie przyśpieszyło proces urządzania wnętrz. Obeszło się bez męczącego kucia i wyburzania ścian. Aranżacja wnętrza miała być nowoczesna i przede wszystkim miało być tu przestrzennie. W miarę możliwości bez ścian. Układ wnętrz miał stanowić dynamiczną kompozycję, bo we wnętrzu musi się coś "dziać". Kolory wnętrz wybrane przez właściciela to: biały, czarny, czerwony. Jak urządzić mieszkanie dla singla? Ponieważ mieszka on sam, rozplanowanie wnętrz podporządkowane zostało temu ograniczonemu składowi osobowemu. Salon, a jednocześnie pokój do pracy, kuchnia w aneksie, sypialnia, łazienka i symboliczny przedpokóje. Architekt przyznaje, że wbrew pozorom wydzielenie tych stref na prawie 70-metrowej powierzchni mieszkania nie było proste.

Aranżacja wnętrza: wystrój salonu

W salonie typowemu wyposażeniu (kanapa, fotel, zestaw kina domowego) towarzyszy duży stół służący do pracy. Wzrok przyciąga przede wszystkim oprawa narożnego okna. Zamiast zasłon aluminiowe wertikale. Działają jak lustra, rozświetlają wnętrze. -  Aranżacja wnętrza jest przejrzysta i pomysłowa. Uwagę przykuwają fotografie (obecne niemal wszędzie, nawet w łazience) i... duże akwarium wmontowane w ścianę między pokojem dziennym a sypialnią.

Aranżacja wnętrza: nowoczesna kuchnia

Kuchnia usytuowana naprzeciwko łazienki nie ustępuje jej pod względem wrażeń wzrokowych. W aranżacji wnętrza intryguje zestawieniem błyszczącej i matowej czerni. Fronty szafek zrobione są z lakierowanego szkła, również murek rozgraniczający aneks kuchenny i salon pomalowano na wysoki połysk. Świetnie wyglądają w towarzystwie powierzchni, które pochłaniają światło - barku z polakierowanej na mat płyty MDF i blatu roboczego wykonanego z granitu: jest porowaty i nierówny, ale przyjemny w dotyku.

Aranżacja wnętrza: nowoczesna łazienka

Konstrukcje zamykające łazienkę i sypialnię są lekkie, nieregularne, ażurowe, przepuszczają światło. I ładnie się prezentują. Projektantce zależało, aby łazienka była jak największa, a jednocześnie zajmowała jak najmniejszą powierzchnię. Chciała również w aranżacji wnętrza uzyskać ciekawy efekt świetlny. Dlatego zdecydowała, że zewnętrzna ściana łazienkowa będzie wykonana z trawionego szkła, podobnie jak przesuwne drzwi, które do niej prowadzą. Taka struktura optycznie, ale też w rzeczywistości, zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna ściana w mieszkaniu.