Origami krok po kroku: świąteczne dekoracje i ozdoby z papieru ZRÓB TO SAM

2015-11-16 11:44 Katarzyna Szarkiewicz

Origami jest proste i szybkie do wykonania. Dekoracje świąteczne domu wcale nie muszą być tradycyjne. Możemy je wykonać sami, chociażby z papieru. Czasami ciężko uwierzyć, jakie formy można wyczarować z papieru. Ale to nie magia. Zobacz nasze propozycje i zrób to sam.

Przygotowaliśmy inspiracje na ozdoby świąteczne z papieru, które możecie wykonać samodzielnie. Ważna jest staranność podczas wykonywania pracy oraz wybór ładnego papieru.

Origami z papieru krok po kroku

Aby zrobić oryginalne dekoracje świąteczne wystarczy kilka kartek. Zręczne ręce potrafią zrobić z nich bardzo oryginalne ozdoby świąteczne - ozdobne pudełeczka, lampiony czy bombki. Takie ozdoby z papieru, niczym tradycjne dekoracje świąteczne, można umieścić wszędzie. Papierowymi kokardkami lub serduszkami można udekorować torebki na prezenty.

Gwiazdki origami to idealna ozdoba na choinkę. Kilka takich różnokolorowych gwiazdek zawieszonych na karniszu stworzy ciekawą dekorację okna.

Jak zrobić ozdoby z papieru?

  • Gdy tworzymy tego typu ozdoby świąteczne, liczy się wyobraźnia, ale pamiętajmy też o precyzji
  • Papier należy składać bardzo dokładnie, co do milimetra - mały błąd może zepsuć cały efekt
  • Pracę najlepiej jest wykonywać na twardym podłożu

Origami świąteczne: girlandy

Ozdoby świąteczne nie mogą się obyć bez światełek. Lampki możemy uatrakcyjnić, nakładając na nie lampioniki origami. Do ich wykonania przyda się papier w kolorach czerwonym i pomarańczowym, który nada światłu ciepły odcień. Instrukcja wykonania: http://www.origami-instructions.com/origami-water-balloon.html

Ozdoby z papieru: ażurowa kulka

Bombka z jednostronnie wzorzystego papieru składa się z sześciu identycznych, sklejonych elementów. Puste przestrzenie pomiędzy nimi umożliwiają założenie dekoracji bezpośrednio na gałązkę.

Origami krok po kroku

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak zrobić origami, zajrzyj do naszych galerii. Znajdziesz w nich pomysły na świąteczne ozdoby z papieru.