Wnętrza urządzone w stylu klasycznym nigdy nie przestają być modne. Ich uniwersalny i ponadczasowy charakter sprawia, że są tak chętnie wybierane. Klasyka coraz częściej łączy się z nowoczesnością, tworząc eklektyczne wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Tradycyjne formy mebli połączone z nowoczesnymi dodatkami, które charakteryzują się prostotą, pozwalają na zachowanie lekkości w pomieszczeniu, tworząc spójną i harmonijną aranżację.

Stylowe wnętrza: wybieramy kolor do pomieszczeń w klasycznym stylu

Kolor we wnętrzu pełni dwie ważne funkcje. Może być tłem dla mebli i dodatków lub motywem przewodnim. Aranżacje w stylu klasycznym to zazwyczaj beże, brązy i szarości. Jednak obok stonowanych kolorów często pojawiają się mocne barwy. Królewska czerwień nadaje pomieszczeniem wyrazistości i zdecydowanego charakteru, kolor zielony wprowadza harmonię, a fiolet działa na nas inspirująco. Najpopularniejszym kolorem wykorzystywanym w aranżacjach w stylu klasycznym są nadal beże. Często przeplatają się one z brązami, a idealnym uzupełnieniem takiej palety kolorystycznej w naszym wnętrzu będzie kolor miodowy lub musztardowy. Rozjaśni on wnętrze i nada mu angielskiego, wytwornego charakteru. Stonowana i spokojna paleta barw, ograniczona do trzech kolorów, pozwala na zestawienie różnych form mebli.

Stylowe wnętrza: jakie meble wybrać do salanu w stylu klasycznym?

W aranżacjach w stylu klasycznym meble odgrywają ważną rolę i to one często decydują o ostatecznych wyglądzie naszego salonu, kuchni, czy sypialni. Obok prostych form mebli powinny pojawić się fotele lub komody w stylu ludwikowskim. Ważnym elementem aranżacji w stylu klasycznym są dodatki. Najczęściej pojawiają się lustra lub obrazy w bogato zdobionych ramach, lampy stołowe, ozdobne poduszki i ramki, które dodają pomieszczeniu dekoracyjności. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam gotowe pomysły na aranżacje wnętrz w stylu klasycznym!