Styl skandynawski wyróżnia się prostotą, funkcjonalnością i niezmiennie kojarzy się się z jasnymi kolorami. Właściciele mieszkania w kamienicy zdecydowali się do minimalistycznego wnętrza salonu wprowadzić kolor, który jest nawiązaniem do cementowych płytek, które pojawiły się w kuchni. Taka aranżacja salonu spełniła oczekiwania właścicieli, którzy chcą przyjmować w nim gości, a na co dzień realizować swoje pasje związane z literaturą.

Aranżacja: salon, kuchnia i jadalnia tworzą jedną całość!

Dwupoziomowe mieszkanie w kamienicy zostało podzielone na dwie strefy: dzienną i prywatną. Przestrzeń dzienną składającą się z 60 m kw. tworzy salon z jadalnią, kuchnia i łazienka. Z kolei na piętrze właściciele mają swoje prywatne miejsce złożone z sypialni, małej łazienki, garderoby i pralni. Do przestrzeni dziennej prowadzi wąski korytarz, który jest dobrze doświetlony przez znajdujące się w nim duże okno. W korytarzu pod schodami prowadzącymi na piętro znalazła się zabudowana szafa. Z przedpokoju trafiamy prosto do salonu. Aranżacja salonu miała być przede wszystkim wygodna i nowoczesna. Umeblowanie salonu to duża narożna kanapa w szarym kolorze marki Bizzarto z dekoracyjnymi, niebieskimi poduszkami. Salon od kuchni oddziela część jadalniana z czteroosobowym owalnym stołem, który w razie potrzeby można rozłożyć. Mebel jest bardzo funkcjonalny i może potroić swoją wielkość.

Regał na zamówienie i dodatki: ciekawy wystrój salonu

Bardzo ważną funkcję w aranżacji salonu pełni regał, który został umiejscowiony obok kanapy. Regał w salonie został wykonany na zamówienie, a uwagę przyciągają białe kubiki z pastelowymi elementami projektu Tomasza Zawistowskiego z firmy Tucano. Starannie dobrane dodatki doskonale komponują się z aranżacją całego salonu, uzupełniając ją i podkreślając charakter wnętrza. W tym salonie nic nie jest przypadkowe. Wszystkie elementy wyposażenia salonu nawiązują do siebie poprzez kolory, formy i struktury, dając ciekawy, przemyślany efekt ostateczny. Biała cegła we wnętrzach to modny trend nawiązujący do skandynawskiego stylu. Na jej tle pojawia się duży, żółty grzejnik marki Irsap, który pojawia się w salonie w części jadalne. Jest on dekoracją ceglanej ściany, a jednocześnie nie możemy zapominać o jego głównej roli, jaką jest ogrzewanie mieszkania.

Kolory w aranżacji salonu

Salon jest urządzony w stylu minimalistycznym, ale ma ciekawe kolory mebli i dodatków. Żółcie i błękity na tle bieli uzupełnione są czernią, bielonym drewnem i szarościami, wskazując na skandynawskie inspiracje domowników. Starannie dobierane detale w aranżacji salonu korespondują ze sobą nie tylko kolorami, ale też formami, by stworzyć spójny, przemyślany efekt dobrze urządzonego wnętrza. Ciekawym elementem aranżacji salonu jest rozmieszczenie lamp. Czarno-złote lampy w różnych kształtach znajdują się nad dosyć dużym stolikiem kawowym, a jedna z nich pojawiła się nad stołem. Kolejnym ważnym elementem kolorystycznym aranżacji salonu są niebieskie zasłony, które są dekoracją białej ściany z balkonowym oknem. W galerii zobaczycie aranżacje minimalistycznego salonu z kolorem w roli głównej!

Za projekt wnętrza odpowiada ORANGE STUDIO Marlena Koczaj-Siwek, Michał Siwek www.orangestudio.info.pl