Kolor szary jest nowoczesny i elegancki, ale jeśli planujemy urządzić szary salon, zadbajmy o dodatki w odpowiednim kolorze. Na początek przyjmujemy założenie, że szary salon to taki, w którym w stałych elementach wyposażenia – sofa, meble, ściany – przeważa szara barwa.

Szary salon: aby nie był nudny

Pamiętajmy, że przewaga szarego koloru może sprawić, że szary salon będzie smutny i przygnębiający. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ciemne odcienie szarości.

Szary salon nie może być nudny, dlatego już na etapie urządzania przemyślmy sprawę dodatków i kolorów, które znajdą się w takiej aranżacji salonu.

Szary salon: jakie dodatki i kolory?

Szary kolor jest doskonałą bazą zarówno dla kolorów wyrazistych, jak i barw naturalnych. Dlatego w szarym salonie możemy mieć dodatki w mocnym kolorze czerwieni, fiolecie, turkusowym, a nawet cytrynowym. Takie dodatki ożywią szare wnętrze i nadadzą mu charakter. Bardzo ważne, aby podczas urządzania szarego salonu wybrać jedną, najwyżej dwie mocne barwy wiodące, aby we wnętrzu nie zapanował kolorystyczny bałagan. Dodatki w szarym salonie powinny mieć spójny styl – nowoczesne, stylowe lub klasyczne. Decyzja należy do nas, ale musimy się jej konsekwentnie trzymać.

W szarym salonie doskonale sprawdzą się też delikatne barwy natury – biel, beże, oliwkowy. Takie zestawienie barw sprawi, że salon nabierze delikatnej i kobiecej aranżacji. Jeśli do szarego salonu dodamy dekoracyjną cegłę na ścianie i jasne drewno na podłodze - wnętrze stanie się ciepłe i niezwykle przytulne.