Przedpokój jest miejscem, gdzie zdejmujemy okrycia wierzchnie i buty, dlatego ważne, z praktycznego punktu widzenia, aby znalazł się w nim wieszak i szafka na buty. Są one niezbędne szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przedpokój pełni nie tylko rolę funkcjonalną, jest on pierwszym pomieszczeniem, które widzimy po wejściu do mieszkania, dlatego warto zadbać, o to, aby pełnił on również rolę dekoracyjną. W końcu to wizytówka naszego domu!

Aranżacja przedpokoju: jaką szafkę na buty wybrać?

W przedpokoju musi panować ład i porządek, wystawa wszystkich par butów, jakie nosimy z pewnością nie będzie wyglądała dobrze. Na ich uporządkowanie pozwoli nam szafka na buty. Jeśli nasz przedpokój to pomieszczenie o sporej powierzchni możemy zdecydować się na zamówienie szafy na wymiar. Pozwoli nam ona na przechowywanie kurtek, płaszczy, butów i wielu innych drobiazgów w jednym miejscu. Nie każdy jednak jest w tak komfortowej sytuacji, a większość przedpokojów to małe i wąskie pomieszczenia. Wtedy warto zaopatrzyć się w podręczną szafkę na buty, w której znajdzie się miejsce dla obuwia sezonowego. W małym przedpokoju nie może zabraknąć też lustra, optycznie powiększy ono przestrzeń i pozwoli nam na ostatnie spojrzenie na naszą stylizację tuż przed wyjściem. Na rynku dostępne są różne modele szafek na buty, a do wąskich pomieszczeń dedykowane są te o szerokości maksymalnie 20 cm.

Aranżacja przedpokoju: co jeszcze musi znaleźć się w przedpokoju?

Organizacja w przedpokoju to podstawa. Oprócz szafki na buty i lustra powinna znaleźć się w nim również wycieraczka, w końcu to ona oczyszcza buty z piachu i błota, szczególnie jesienią i zimą doceniamy jej funkcję. Równie ważnym elementem wyposażenia przedpokoju jest wieszak. Do wyboru mamy wiele modeli, najważniejsze jest to, aby był dopasowany do aranżacji całego wnętrza. W galerii prezentujemy 12 POMYSŁÓW na aranżacje przedpokoju z szafką na buty w roli głównej!