Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

2012-06-19 14:32

Chcesz, by twoje mieszkanie wyglądało nowocześnie i elegancko? Oto pomysł na nowoczesne wnętrza. Aby uzyskać taki efekt w aranżacji wnętrza, pomogą Ci w tym trzy kolory - biel, szarość i czerń. Wystrój nowoczesnego wnętrza świetnie też podkreślą beton i stal. Oto aranżacja wnętrza - nowoczesne mieszkanie Martyny z Krakowa.

Nowoczesne mieszkanie wyróżnia dyscyplina. Kolorystyczna i stylistyczna. W mieszkaniu Martyny królują biel, szarość i czerń – ulubione kolory gospodyni oraz świetne barwy do nowoczesnych wnętrz. Zestawione w odpowiednich proporcjach gwarantują nowoczesną aranżację wnętrza. Meble RTV w salonie, zabudowę kuchenną i szafy (w holu i w sypialni) łączy kolor oraz ten sam materiał. Projektanci wybrali lakierowany na biało i szaro MDF, bo dobrze podkreśla dekoracyjną fakturę ścian. W górnych szafkach przygotowano miejsce na rolowany ekran do projektora. Martyna nie może doczekać się chwili, gdy zaprosi przyjaciół na pierwszy seans. Ściany właścicielka początkowo planowała wykończyć betonem architektonicznym, w końcu jednak zdecydowała się na dużo tańszy dekoracyjny tynk – naniesiony ząbkowaną pacą i pokryty szarą, a potem srebrną farbą. Elementami ocieplającymi wnętrze są drewniana podłoga (olejowane dębowe deski), jasnobrązowe ramy okienne, miękkie tkaniny i karmelowa skórzana sofa. Martyna wypatrzyła ją w salonie Kler i od razu wiedziała, że mebel musi trafić do jej domu.

Nowoczesne wnętrza: więcej przestrzeni

Wyburzenie ścian między kuchnią, salonem i przedpokojem otworzyło przestrzeń. Wchodząc do mieszkania, kierujemy wzrok na aneks kuchenny oraz duży stół. W holu stoją dwie szafy z lustrzanym frontem. Jedna na ubrania, druga gospodarcza (z pralką na podeście, by nie trzeba było się schylać). Zarówno do sypialni, jak i łazienki prowadzą wykonane na zamówienie przeszklone drzwi. Mama Martyny obawiała się, że nie zapewnią odpowiedniego komfortu osobie przebywającej w łazience, ale szybko się do nich przekonała. Mleczne szkło delikatnie przepuszcza światło, a nie „widoki”.

Nowoczesne mieszkanie: kuchnia w centrum wydarzeń

– Jak każe świecka tradycja: „najlepsze spotkania towarzyskie odbywają się w kuchni” – śmieje się Martyna. Przy stole z masywnym blatem, pokrytym lakierowanym szkłem i połączonym z półwyspem (miejscem do gotowania) można siedzieć do rana. Zabudowę kuchenną nawiązującą stylistyką do mebli w salonie i w sypialni zaprojektowali architekci wnętrz Marlena Koczaj-Siwek i Michał Siwek z ORANGE STUDIO (orangestudio.info.pl).

Nowoczesne wnętrza: sypialnia w trójwymiarze

Ścianę za wezgłowiem łóżka pokryto dekoracyjnymi panelami 3D. – Aby je wzmocnić, postanowiliśmy nakleić je na dużą płytę MDF, zaszpachlować łączenia, a potem pomalować natryskowo na biało – wspomina projektantka. Pogrubiona, lekko wystająca ścianka za łóżkiem podkreśla efekt trójwymiarowości. W symetrycznie rozmieszczonych taflach luster odbija się połyskujący front szafy w zabudowie (wykonany z płyty MDF przez zaprzyjaźnionego z ekipą stolarza). Ważne: aby lustro służyło nam przez lata, ściana, na której się pojawi, musi być idealnie prosta i gładka.