Meble do przedpokoju: ławka w przedpokoju czyli pochwała wygody! Inspiracje!

Wybieramy meble do przedpokoju: ławka. Miejsce do siedzenia nawet w małym przedpokoju jest „must have” udanej aranżacji przedpokoju. Każdy kto uwzględnił ławkę w projekcie przedpokoju jest z niej zadowolony, bo jest meblem z którego korzystają wszyscy: i domownicy i goście. Zobaczcie kilka INSPIRACJI ławek do przedpokoju, które dla Was wybraliśmy!

Elegancka ławka w przedpokoju
Ławka we wnęce w przedpokoju
Drewniana ławka w przedpokoju
Stylowa ławka w przedpokoju
Ławka ze starego drewna w przedpokoju

Ławka w przedpokoju to wygoda i luksus. Dobry projekt przedpokoju powinien uwzględniać meble do przedpokoju i miejsce ułatwiające zmianę obuwia. Ławka w przedpokoju przydaje się domownikom w każdym wieku, i tym najmłodszym i tym najstarszym. Powstaje pytanie czy w małym przedpokoju da się znaleźć miejsce na wygodną ławkę lub inne siedzisko? Oczywiście, że tak. Przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji z ładnymi i wygodnymi ławkami do przedpokoju.

Aranżacja przedpokoju: po co nam ławka w przedpokoju?

No właśnie po co nam ławka w przedpokoju? To rodzaj mebli do przedpokoju, który kupujemy żeby było wygodniej! Nawet w małym przedpokoju przydaje się miejsce, gdzie można na chwilę usiąść, żeby zmienić buty, albo odłożyć torebkę i rękawiczki. I właśnie tu się sprawdzi ławka, stołek, czy inne siedzisko.

Sprawdź też: aranżacja funkcjonalnego przedpokoju >>>

Albo żeby po prostu było gdzie usiąść na chwilę i zastanowić się w co się ubrać? Ławkę docenią także młodzi rodzice. Dla nich jest to po prostu mebel do przedpokoju „must have”. Ławka w przedpokoju przyda się także ludziom starszym . Czyli okazuje się, że ławka w projekcie przedpokoju staje się meblem niezbędnym dla mieszkańców w każdym wieku.

Meble do przedpokoju: rodzaje ławek i siedziska

Ławki w przedpokoju mogą być meblami wolnostojącymi lub w zabudowie. Zdecydowanie łatwiej jest umieścić w projekcie przedpokoju ławkę wolnostojącą. Można ją dokupić w dowolnym momencie. Łatwo zmienić jej miejsce, a także po prostu łatwo ją wymienić  (takie ławki w przedpokoju często stają się ulubionym miejscem małych domowych czworonogów). Ostatnio zapanowała moda na specjalne zabudowy do przedpokoju. Architekci wnętrz umieszczają w projekcie przedpokoju szafę ze specjalną wnęką w której na górze umieszczone są wieszaki na okrycia wierzchnie, a na dole pojawia się ławka pod którą zazwyczaj znajduje się jeszcze szuflada na buty. Taka zabudowa na zamówienie potrafi zorganizować nawet mały przedpokój i sprawić, że stanie się wyjątkowo funkcjonalny.

Wygodne meble: dobieramy styl ławki do przedpokoju

Czy ławka powinna być w tym samym stylu w którym jest zaaranżowany przedpokój? Może, ale nie musi. Zwłaszcza jeśli ławka jest meblem mobilnym,  wolnostojącym. Wtedy możemy odziedziczony po babci antyk wstawić do przedpokoju w stylu nowoczesnym. W takim przedpokoju znakomicie sprawdzi się także ławka w stylu glamour – miękka tapicerowana czarnym lub różowym welurem.

Sprawdź też: meble i dodatki do przedpokoju >>>

W stylu skandynawskim sprawdzą się ławki drewniane, w naturalnym kolorze drewna lub malowane na czarno. Styl rustykalny preferuje ławki drewniane rzeźbione lub kolorowane. Ławki mogą być także przerobionymi skrzyniami. Wystarczy położyć na skrzyni jedna dużą poduchę, najlepiej uszyta specjalnie dopasowaną, lub rzucić kilka mniejszych.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Sylwester Rejmer, materiały prasowe, Rita Lorenc, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Łukasz Kozyra, Monika Lewandowska

POLECANE ARTYKUŁY