Wnętrza w stylu kolonialnym to wszystkie mieszkania, którym charakter nadały fantastyczne meble kolonialne, dzieła sztuki i rzemiosła z Czarnego Lądu. Styl kolonialny tak inny, pierwotny i tajemniczy, jest dla nas bardzo pociągający. Rytualne maski, amulety, niezwykłe instrumenty muzyczne mają w sobie magię, której trudno się oprzeć w aranżacji wnętrz.

Aranżacje wnętrz: styl kolonialny wzory i kolory

Aranżacje wnętrz w stylu kolonilanym zwykle zaczyna się od pamiątek z podróży, ale nawet nie ruszając się z kanapy, można znaleźć w Internecie przepiękne przedmioty kolonialne. Jak je wyeksponować we wnętrzu? Daj im neutralne, spokojne tło, zestaw je z prostymi meblami kolonialnymi lub nowoczesnymi, a zagrają pełnią swojej urody. Są wyraziste, więc wystarczy kilka elementów do zbudowania odpowiedniego wystroju wnętrza. Ważne są też w aranżacji wnętrz tkaniny. Styl kolonialny to dywany, tkaniny dekoracyjne, obicia, które mogą powielać wzory zwierzęcych skór: pasy, cętki, plamy. Są agresywne, więc ostrożnie! W aranżacji wnętrz wybieramy tylko jedną, dwie duże rzeczy lub kilka małych, np. poduszki. Tkaniny w desenie afrykańskie to także mocne wzory, geometryczne, w kontrastowych kolorach. Możemy wybrać wśród kolorów zestawy tkanin czarno-białych, brązowo-beżowych, czasem z akcentem żółcieni, czerwieni i oranżu. Dodatki kolonialne, np. wyroby z drewna, kamienia, plecionki, skóry czy tykwy są barwione podobnie. Bez etnicznych dodatków salon będzie ładnym, ale dość przeciętnym wnętrzem w stylu kolonialnym. Charakteru dodadzą mu liczne wyroby z drewna: figurki ludzi, zwierząt i ptaków oraz myśliwskie trofea. Doskonale z nimi korespondują dywany i pledy w lamparcie cętki.

Styl kolonialny

Styl kolonialny w aranżacji wnętrz jest mocny i bardzo charakterystyczny, spodoba się osobom lubiącym klasyczne wnętrza i tradycyjne rozwiązania w urządzaniu mieszkań. Kolory wnętrz w stylu kolonialnym przywodzą na myśl XIX-wieczne domy Europejczyków w tropikalnych krajach, stonowane i eleganckie: barwy natury, motywy zwierzęce, etniczne, afrykańskie. Dekoracje, detale, dodatki we wnętrzach kolonialnych są egzotyczne i pełne uroku. Takie drobiazgi są pierwszym krokiem, żeby tworzyć ładne aranżacje wnętrz.