Wybierając meble do łazienki musimy wybrać odpowiednią szafkę pod umywalkę. Szafka pod umywalkę to często jedyny i wystarczający mebel łazienkowy. Do wyboru masz szafkę stojącą i podwieszaną. Z półkami lub szufladami. Do umywalki nablatowej lub nasadzanej na szafkę - każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy sprawdź jakie!

MEBLE DO ŁAZIENKI: meble do małej łazienki

Do pomieszczenia o małym metrażu i podwyższonej wilgotności powietrza nie jest łatwo znaleźć dobre meble do łazienki, tak, aby były estetyczne, funkcjonalne i trwałe.  Z wiedzą eksperta, pomożemy Tobie jakie są wady i zalety, każdej szafki pod umywalkę. 

MEBLE DO ŁAZENKI: szafka dopasowana do umywalki

PLUS Szafka idealnie przylega do armatury, stanowiąc z nią stylistyczną i konstrukcyjną całość. Kupując gotowy zestaw, oszczędzasz czas, masz ułatwiony montaż i gwarancję dopasowania.

MINUS Jeśli umywalka ma wąskie obrzeże, może pojawić się problem braku miejsca na przybory toaletowe.

MEBLE DO ŁAZIENKI: szafka wisząca z szufladami

PLUS Można ją wieszać na dowolnej wysokości. Stojąc przed nią, nie uderzasz się w palce stop. Usprawnia mycie podłogi. Przedmioty w szufladach są łatwo dostępne.

MINUS Wymaga mocowania do ściany (na kołki rozporowe lub stelaż). Syfon baterii musi przebiegać tuż pod linią umywalki, inny będzie wymagał szuflady z wycięciem.

MEBLE OD ŁAZIENKI: stojąca szafka, z drzwiczkami

PLUS Jest stabilna, prosta w montażu (nie wymaga przytwierdzania do ściany) i zwykle pojemniejsza niż wisząca. Ma standardową wysokość, więc niewygodną dla osób bardzo wysokich i niskich.

MINUS Trudniej utrzymać pod nią czystość. Nóżki narażone są na kontakt z wilgotną podłogą. Ciężko korzysta się z głębi półki.

MEBLE DO ŁAZIENKI: szafka pod umywalkę nablatowa

PLUS Gdy szafka jest dłuższa od umywalki, wygodnie odstawia się na nią kosmetyki, może być miejscem na dekoracje. Im grubszy blat, tym solidniejsze wrażenie.

MINUS Blat jest zachlapywany wodą i trzeba go często wycierać. Nieodpowiednio zabezpieczony (zwłaszcza przy otworze wyciętym na odpływ baterii) szybko niszczeje.