Wybierając meble do łazienki, musimy wybrać odpowiednią szafkę pod umywalkę. Szafka pod umywalkę to często jedyny i wystarczający mebel łazienkowy. Zwłaszcza do pomieszczenia o małym metrażu i podwyższonej wilgotności powietrza nie jest łatwo znaleźć dobre meble do łazienki, tak aby były estetyczne, funkcjonalne i trwałe. Do wyboru masz szafkę stojącą i podwieszaną. Szafka z półkami lub szafka z szufladami sprawdzą sie tak samo dobrze. Są szafki do umywalki nablatowej lub nasadzanej na szafkę - każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Sprawdź jakie!

Czytaj też: Sprytne rozwiązania do łazienki - nowoczesne umywalki zintegrowane z blatem>>

Szafka pod umywalkę dopasowana do umywalki

PLUS Szafka idealnie przylega do armatury, stanowiąc z nią stylistyczną i konstrukcyjną całość. Kupując gotowy zestaw, oszczędzasz czas, masz ułatwiony montaż i gwarancję dopasowania.

MINUS Jeśli umywalka do łazienki ma wąskie obrzeże, może pojawić się problem braku miejsca na przybory toaletowe.

Szafka pod umywalkę wisząca z szufladami

PLUS Można ją wieszać na dowolnej wysokości. Stojąc przed nią, nie uderzasz się w palce stop. Usprawnia mycie podłogi. Przedmioty w szufladach są łatwo dostępne. Taka szafka pod umywalkę jest bardzo praktyczna.

MINUS Wymaga mocowania do ściany (na kołki rozporowe lub stelaż). Syfon baterii musi przebiegać tuż pod linią umywalki, inny będzie wymagał szuflady z wycięciem.

Polecamy też: Mała łazienka w bloku - 15 pomysłowych aranżacji [GALERIA] >>

Szafka pod umywalkę stojąca z drzwiczkami

PLUS Jest stabilna, prosta w montażu (nie wymaga przytwierdzania do ściany) i zwykle pojemniejsza niż wisząca. Ma standardową wysokość, więc niewygodną dla osób bardzo wysokich i niskich.

MINUS Trudniej utrzymać pod nią czystość. Nóżki narażone są na kontakt z wilgotną podłogą. Ciężko korzysta się z głębi półki.

Szafka pod umywalkę nablatowa

PLUS Gdy szafka jest dłuższa od umywalki, wygodnie odstawia się na nią kosmetyki, może być miejscem na dekoracje. Im grubszy blat, tym solidniejsze wrażenie.

MINUS Blat jest zachlapywany wodą i trzeba go często wycierać. Nieodpowiednio zabezpieczony (zwłaszcza przy otworze wyciętym na odpływ baterii) szybko niszczeje.

Warto przeczytać: Umywalka podwójna czy pojedyncza? Nablatowa czy podblatowa? Zdecyduj przed zakupem>>

GALERIA INSPIRACJI: szafki pod umywalkę

Polecamy galerie zdjęć z mnóstwem inspiracji: szafki pod umywalkę nowoczesne, eleganckie, minimalistyczne.