Małą łazienkę całkowicie przebudowano, a projekt łazienki został umieszczony pomiędzy sypialnią a garderobą. Mimo, że mała łazienka ma tylko 4 m2, udało się funkcjonalnie zaplanować jej przestrzeń  – można wygodnie skorzystać ze wszystkich znajdujących się w niej urządzeń.

Mała łazienka: funkcjonalny projekt

Wanna zajmuje całą jedną ścianę. Nie jest jednak dosunięta do niej, dzięki czemu jej obudowa tworzy poręczną półeczkę. Po prawej stronie są natrysk i miska sedesowa. W tak małej łazience zastosowanie tradycyjnej kabiny prysznicowej z brodzikiem zabrałoby zbyt wiele miejsca. W projekcie łazienki zdecydowano się więc na zastąpienie brodzika wpuszczonym w podłogę okrągłym podestem z drewna egzotycznego, pod którym ukryty jest odpływ wody. Podobny podest jest pod sedesem.

Mała łazienka: przemyślane rozwiązania

Dzięki zrezygnowaniu z kabiny w małej łazience udało się wygospodarować miejsce na umywalkę. Znajduje się ona na tyle nisko, że nie przeszkadza przy korzystaniu z natrysku. Podobnie jak ukryta w ścianie bateria umywalkowa. Nad umywalką jest duże lustro będące jednocześnie jednym ze skrzydeł drzwiczek szafki na kosmetyki schowanej w ścianie. Drugie skrzydło drzwiczek pokryte jest takimi samymi płytkami jak te na ścianie. Drzwiczki zrobione są ze zwykłej płyty OSB, na którą naklejono płytki i lustro. W małej łazience nie ma pralki. Znalazła się ona w specjalnej szafie w sąsiadującej z łazienką garderobie. Wanna pozbawiona jest tradycyjnej wylewki, ma tylko słuchawkę prysznicową. Projekt łazienki zakładał ukrycie wylewki w osłonie przelewu wanny.