Łazienki z pomysłem. Projekty nowoczesnych łazienek [ZDJĘCIA]

2017-12-04 14:35

Łazienki z pomysłem powinny być nie tylko ciekawie zaprojektowane, lecz także funkcjonalne. Pokazujemy łazienki, w których każdy detal ma znaczenie i przyciąga wzrok. Zobacz nowoczesne łazienki z pomysłem!

Spis treści

  1. Łazienki z pomysłem: liczy się wyobraźnia
  2. Łazienki z pomysłem: liczy się kształt
  3. Zobacz inspiracje na ciekawe i nowoczesne łazienki z pomysłem w naszej galerii!
  4. Małe łazienki z pomysłem: gdy brakuje miejsca
  5. Wykończenie łazienki z pomysłem
  6. Łazienki z pomysłem: miejsce na pralkę
  7. Łazienki z pomysłem: baterie
  8. Łazienki z pomysłem: praktyczne i dekoracyjne
  9. Łazienki z pomysłem: które style sprawdzą się w małej łazience?
  10. Łazienki z pomysłem: dobre rozwiązania w małej łazience
  11. Łazienki z pomysłem - najpiękniejsze aranżacje [GALERIE ZDJĘĆ]

Nowoczesne łazienki z pomysłem to przede wszystkim dizajn, forma, faktura i kolor. W łazienkach w lofcie czy nowoczesnych wnętrzach rzadko spotkamy standardowe płytki na ścianie w zachowawczych kolorach. W nowoczesnych łazienkach króluje pomysł i dobre wykończenie.

Nie przegap: Łazienki inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Łazienki z pomysłem: liczy się wyobraźnia

Efektowny grzejnik, który wisi na ścianie niczym wąż ogrodowy? Dlaczego nie. To dobry pomysł do nowoczesnej łazienki. Kaloryfer „Akcent” (firma Kalmar) jest dizajnerskim akcentem w toalecie dla gości. Ale nie jedynym. Wnętrze tylko z pozoru wygląda skromnie. Każdy sprzęt kryje w sobie pomysł. Bateria umywalkowa firmy wychodzi... z sufitu. To wciąż rozwiązanie mało popularne, ale bardzo praktyczne. Strumień jest skierowany precyzyjnie na dłonie. Czarna ceramika i ścianka powyżej w tym samym kolorze kontrastują z białą zabudową z MDF-u lakierowanego, kryjącą pojemne wnętrze. Mieszczą się w nim z powodzeniem pralka i suszarka.

Sprawdź także: Fototapeta do łazienki: co warto wiedzieć, szukając fototapety do łazienki?>>

Łazienki z pomysłem: liczy się kształt

Nowoczesne łazienki często nie mają wanny, gdyż miejsce dla niej zaprojektowano w sypialni. Łazienka w lofcie to łazienka przy sypialni z wanną właśnie. W tym pomieszczeniu są więc tylko umywalki do łazienki o ciekawym kształcie (Duravit), a po przeciwnej stronie bidet i toaleta. Ściana za urządzeniami sanitarnymi, pełniąca funkcję schowka, jest wykończona dębowym fornirem, takim samym, jakim pokryto blat pod umywalką. Na lustrzanej tafli kinkiety „Bulb” firmy Faro. Na podłodze ciemnografitowe płytki gresowe ładnie kontrastują z białą armaturą.

Zobacz też: Płytki cementowe na podłogi i ściany: pomysł na barwny wystrój. Poznaj ich zalety i wady>>

Zobacz inspiracje na ciekawe i nowoczesne łazienki z pomysłem w naszej galerii!

Małe łazienki z pomysłem: gdy brakuje miejsca

Problem z wyposażeniem małej łazienki polega głównie na tym, że na ograniczonej powierzchni chcemy (lub musimy) zmieścić sporą liczbę sprzętów. Mała łazienka z pomysłem jest nie lada wyzwaniem.

Część wyposażenia małej łazienki można dokupić już w trakcie jej użytkowania, albo przynajmniej w końcowej fazie. Są jednak decyzje, które trzeba podjąć na samym początku - zdecydować się na urządzenia, bez których łazienka nie będzie spełniała swojej funkcji.

Do ważnych decyzji podczas urządzania łazienki należy wybór urządzeń sanitarnych i sposobu ich montażu w małej łazience. Inaczej wyglądać będzie pomieszczenie łazienki, gdy zamontuje się w nim na przykład tradycyjny kompakt lub stojącą miskę ustepową z dolnopłukiem, a inaczej - gdy miska będzie podwieszana (konieczny jest wtedy zakup odpowiedniego stelaża instalacyjnego).

Rodzaj i sposób montażu przyborów sanitarnych dotyczy również bidetów, umywalek czy pisuarów. Decydując się na konkretny model, warto pamiętać, że często system montażu związany jest ze sposobem poprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Nie można też - w trakcie urządzania małej łazienki - wybierać kabiny prysznicowej czy wanny. Jest to nie tylko kwestia wielkości samych sprzętów, ale również sposobu doprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz ewentualnie elektrycznej.

Innej instalacji wymagać będzie wanna standardowa, innej - wanna z hydromasażem. Inaczej podłącza się do kabiny prysznicowej zwykłą armaturę, a innaczej panel prysznicowy. Gdy dysponuje się obszerniejszym pomieszczeniem, oprócz wanny i natrysku można zainstalować w nim niewielką saunę czy łaźnię parową.

Zobacz też: Kabina prysznicowa: jaką wybrać? Przewodnik po kabinach prysznicowych>>

Wykończenie łazienki z pomysłem

Nieodłącznym elementem wystroju łazienki są płytki ceramiczne - terakota na podłodze i glazura na ścianach. Ich kolor i wzór można dostosować do stylu wnętrza. O płytkach należy pomyśleć, gdy wykonana będzie całościowa instalacja wodno-kanalizacyjna.

Sprawdź koniecznie: Jak urządzić toaletę? WC na tip-top>>

Łazienki z pomysłem: miejsce na pralkę

Jeśli w domu lub mieszkaniu nie ma oddzielnego pomieszczenia przewidzianego na pralnię, miejscem gdzie najczęściej ustawia się pralkę jest właśnie łazienka. Warto przewidzieć na nią miejsce i do jej podłączenia wykonać odpowiednie podejścia. Nie można zapomieć o dodatkowym gniazdku elektrycznym.

Łazienki z pomysłem: baterie

Szukając baterii do łazienki z pomysłem, należy kierować się nie tylko ich wyglądem zewnętrznym, trzeba także brać pod uwagę sposób doprowadzenia wody i osadzenia baterii. Umywalkowa, bidetowa czy wannowa, mogą być sztorcowe lub naścienne. Natryskowa jest najczęściej naścienna - natynkowa lub podtynkowa. Na baterię podtynkową trzeba zdecydować się odpowiednio wcześniej, w trakcie układania instalacji ciepłej i zimnej wody.

Pozostałe, ale równie ważne elementy wystroju łazienki na przykład: przycisk do spłukiwania, wieszak na papier, wieszaki na ręczniki, mydelniczka, koszyczki i półki to już wyłącznie kwestia gustu.

Łazienki z pomysłem: praktyczne i dekoracyjne

Warto wiedzieć, jakie materiały zastosować w aranżacji łazienki, aby była funkcjonalna, a jednocześnie elegancka.

1. Projekt łazienki powinien zakładać wybór materiałów łatwych do utrzymania w czystości. W miejscach najbardziej narażonych na zachlapanie, czyli przy wannie i umywalce, należy stosować tworzywa odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia.2. Materiały powiększające optycznie wnętrze. W każdej aranżacji łazienki duże wrażenie zrobi ogromna tafla lustra. To rozwiązanie podkreślające elegancję i wygodne dla użytkownika, a jednocześnie pozwala osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni łazienki. 3. Materiały dopasowanie do reszty pomieszczeń. W łazience na zdjęciach znakiem szczególnym jest wzorzysty fornir hebanowy. Wykonano z niego meble i obudowę WC z ukrytymi szafkami. Dzięki temu łazienka jest spójna z pozostałymi pomieszczeniami mieszkania.

Zobacz też: Mała umywalka do WC. Praktyczne rady i inspiracje>>

Łazienki z pomysłem: które style sprawdzą się w małej łazience?

Mała łazienka jest zawsze wyzwaniem. Nie tylko dla właściciela, także dla architekta. Jak urządzić małe wnętrze, by powstała w nim łazienka z pomysłem? Projekt łazienki powinien bowiem sprawić, że łazienka będzie równocześnie piękna i funkcjonalna. Dlatego istotny jest styl aranżacji. W małej łazience idealnie sprawdzi się styl skandynawski, nowoczesna klasyka oraz wnętrza w stylu Spa. Styl skandynawski to jasne kolory i prostota. Chyba nie musimy tłumaczyć na czym polega i dlaczego jest tak lubiany? Białe płytki, elementy jasnego drewna, czarne dodatki, czyli minimum formy, maksimum treści. Nowoczesna klasyka to elegancja, prostota i waga detalu. Nie wybieramy tu ciężkich, zdobionych dodatków, raczej delikatne i lekkie, szklane i chromowane – odbijające ładnie światło i powiększające optycznie przestrzeń. Meble są proste, w nowoczesnej formie. Kolory charakteryzujące nowoczesna klasykę to lubiany kontrast bieli i czerni, beżu i brązu. Wnętrza w stylu spa to często niespełnione marzenie o luksusie lub luksus na który rzadko możemy sobie pozwolić. Wnętrza w stylu spa często korzystają z trendu eko, w łazience pojawiają się kamienie – mozaika z otoczaków, drewno i łagodne kolory zaczerpnięte z natury, czyli beże, brązy, biel uzupełnione kolorami wody czyli błękitem, turkusem i szmaragdem.

Sprawdź też: Panel prysznicowy i zestaw natryskowy >>

Łazienki z pomysłem: dobre rozwiązania w małej łazience

W małej łazience musimy koniecznie zadbać o miejsce do przechowywania. Im więcej pomysłowych szafek i schowków, tym łatwiej o porządek w łazience – przekłada się to na mniej widocznych przedmiotów. Montujmy więc śmiało szafki z wygodnymi szufladami pod umywalkami, wykorzystujmy zabudowy stelaży WC i bidetu do zrobienia wnęk lub zamykanych szafek. W ścianach kabin prysznicowych lub nad wannami szukajmy pustych przestrzeni do zrobienia wnęk na podręczne kosmetyki. Jeśli zabudowujemy wannę, zróbmy na jednym z jej końców wnękę na zapasowe ręczniki, środki czystościowe itp. Jeśli powstałe wnęki są widoczne, efektownie wyglądają podświetlone – również optycznie powiększają przestrzeń w małej łazience, likwidując ciemne kąty (pamiętajmy o bezpiecznych oprawach). Czasem jest mało miejsca na blat pod umywalką – musi być bardzo wąski – wybierzmy wtedy umywalkę „półblatową”, czyli taką, która nie całą swoją powierzchnią opiera się na blacie. Mamy wtedy całkiem przyzwoity blat i wygodną umywalkę. Dobrym pomysłem do przeniesienia do małych łazienek są mobilne, niewielkie szafki, wyposażone w siedzisko.

Przeczytaj również: Sedes z bidetem w jednej łazience. Poradnik, jak połączyć WC i bidet>>

Łazienki z pomysłem - najpiękniejsze aranżacje [GALERIE ZDJĘĆ]

Zobacz nasze galerie, w których pokazujemy ciekawe aranżacje nowoczesnych i stylowych łazienek.

Nasi Partnerzy polecają