Tę wannę po kąpieli zwiniesz w rulon. Genialne rozwiązanie do mikrołazienek. Jedyny minus? Cena!

2025-03-05 11:27

Wiele osób staje przed wyborem: prysznic czy wanna? Z różnych względów decydując się na prysznic, niekiedy brakuje im wanny, w której można się wyleżeć i porządnie zrelaksować. Okazuje się, że już wkrótce marzenie o ciepłej kąpieli będzie można zrealizować w bardzo łatwy sposób. Japońska firma Lixil wypuściła na rynek innowacyjną składaną wannę, którą po wieczornej toalecie wystarczy wysuszyć i zwinąć w rulon!

Spis treści

  1. Bathope: rozkładana wanna. Genialny pomysł, ale zaporowa cena
  2. Wanna w stylu japandi isnpirowana kimonem i origami
  3. Rozkładana wanna jest eko!
  4. Bathope. Rozkładana wanna. Zdjęcia

Bathope: rozkładana wanna. Genialny pomysł, ale zaporowa cena

Bathope, którego premiera miała miejsce w listopadzie zeszłego roku, póki co jest dostępny jedynie w Japonii, a jego cena jest zaporowa.

Za najprostszy model trzeba zapłacić ok. 1 142 300 jenów, czyli ok. 30 tys. zł, za model standardowy 1 484 200 jenów, czyli ok. 38,5 tys. zł, a model designerski, którego premiera będzie miała miejsce tej wiosny aż 2 mln jenów, czyli ok. 52 tys. zł! Za tę kwotę jesteśmy w stanie zrobić generalny remont łazienki

Biorąc pod uwagę prostotę pomysłu, zapewne szybko znajdą się jego naśladowcy, którzy będą sprzedać swój produkt po nieco bardziej przystępnej cenie.

Bathope - rozkładana wanna Lixal
Autor: Materiały prasowe/Lixal

Wanna w stylu japandi isnpirowana kimonem i origami

Bathope idealnie wpisuje się w ideę stylu japandi: połączenia minimalizmu, funkcjonalności i naturalnych materiałów oraz tworzenie przestrzeni, które sprzyjają relaksowi, harmonii i prostocie. 

Lixil opracowało wannę, która ma zrewolucjonizować codzienne życie. Wanna kojarzy nam się z dużym gabarytem, który zajmuje w łazience sporo miejsca, tymczasem Japończycy, inspirując się origami i japońskim kimonem, postanowili uprościć przestrzeń kąpielową do granic możliwości.

Bathope to wanna z jednego kawałka tkaniny poliestrowej pokrytej folią poliuretanową. Jej największą jest to, że gdy nie jest używana, wystarczy szybko ją poskładać, aby odzyskać przestrzeń w łazience.

Montuje się ją bardzo szybko. Po rozłożeniu materiału wystarczy go zawiesić na specjalnych haczykach przymocowanych do ściany pod prysznicem. Tkanina po napełnieniu wodą napręża się, a wanna niczym basen rozporowy zapewnia stabilną, ale i bezpieczną kąpiel. 

Obecnie wanna dostępna jest w pięciu kolorach: tradycyjnej bieli, poza tym w beżu, granacie, błękicie i kolorze cegły. 

Rozkładana wanna jest eko!

Ponadto producent zapewnia, że biorąc kąpiel w rozkładanej wannie, wykorzystuje się o 26 proc. mniej wody niż w tradycyjnej. Liczą, że w Bathope o rozmiarze 160 cm na jedną kąpiel potrzeba 140 l wody, a w zwykłej wannie (również o długości 160 cm) o 50 l więcej.

Nie ma w tym żadnych cudów, Bathope jest po prostu dosyć wąska, a tym samym jej pojemność jest o wiele mniejsza.

Bathope. Rozkładana wanna. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesne wanny 2025. 19 wanien, które będą modne w tym roku!

Mellina
Borys Szyc i Michał Żebrowski o marzeniach, miłości i o tym, jak się poznali. MELLINA – Meller
Mediateka.pl
Sponsor podcastu:
McDonald’s Polska