Wybieramy krzesła do jadalni: każde krzesło inne czy w komplecie?

Jakie wybrać krzesła do jadalni? Czy krzesła powinny być komplecie ze stołem czy nie? Krzesła do jadalni drewniane, tapicerowane, klasyczne czy nowoczesne? Styl industrialny lubi krzesła metalowe, a biała kuchnia woli krzesła do jadalni kolorowe. Krzesła tapicerowane sprawdzą się w stylu retro.

Kolorowe krzesła i taborety do salonu i jadalni
Kolorowe metalowe krzesła przy stole
Miękkie krzesła w stylu retro do jadalni
Czarne krzesła do jadalni
Metalowe krzesła do salonu i jadalni

Krzesła do jadalni to trudny wybór. Często pytacie, czy wybrać drewniane krzesła do jadalni, czy może lepsze będą krzesła tapicerowane, w jednym stylu i kolorze, czy może zestawić różne krzesła? Na pewno głównymi bohaterami aranżacji jadalni są stół i krzesła. Mają pomieścić nas na co dzień i gości od święta. Przymierzając się do aranżacji jadalni zastanawiamy się czy wybrać gotowy komplet – stół z krzesłami, czy zdecydować się na jedyną w swoim rodzaju, składankę eklektyczną? Postawić na elegancję czy oryginalność w aranżacji jadalni i krzeseł? Tak naprawdę wszystko zależy od naszego charakteru i stylu panującego w mieszkaniu. W galerii zdjęć prezentujemy 16 propozycji na ładne krzesła do jadalni.

Kolorowe krzesła do jadalni

Białe kuchnie zapanowały na dobre w naszych mieszkaniach. I tych w stylu nowoczesnym i tych w stylu skandynawskim. Łącząc białą kuchnię z jadalnią możemy zdecydować się na równie jednorodny styl lub poszaleć eklektycznie. Jeśli posiadamy kilka krzeseł po rodzicach albo po babci lub po prostu lubimy przedmioty z duszą, fantastycznie będą wyglądały różne krzesła w jadalni na tle białej kuchni.

Sprawdź też: kultowe krzesła w prawdziwych wnętrzach ZDJĘCIA >>>

Mogą to być takie same krzesła do jadalni drewniane lub krzesła do jadalni metalowe w różnych kolorach, ale mogą to też być kompletnie różne krzesła. Wtedy dobrze, gdy będzie je łączył jeden kolor lub materiał, z którego są wykonane.

Rodzaje krzeseł do jadalni: materiały i kolory

Krzesła, które wybieramy do jadalni mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Mogą być to krzesła drewniane, metalowe, krzesła z tworzywa lub miękkie, tapicerowane. Krzesła tapicerowane będą pasowały do jadalni w stylu retro. Można też wybrać krzesła skórzane do eleganckiej jadalni. Eleganckie krzesła ozdobione tapicerskimi gwoździami i pięknymi uchwytami, czy pokrowcami  nabierają specjalnego uroku w towarzystwie nawet prostego stołu. W zależności od ilości kolorów w kuchni lub salonie krzesła, które mają stać przy stole w jadalni mogą być tapicerowane tą samą tkaniną lub różnymi. Krzesła metalowe w jadalni idealnie uzupełnia styl industrialny. Krzesła do jadalni drewniane dopasują się do niezobowiązującego stylu nowoczesnego, a nawet retro. Pamiętajmy też, że możemy łączyć krzesła z taboretami i ławkami (w wąskich wnętrzach, mimo że to mało popularne w Polsce rozwiązanie, jest bardzo wygodne).

Czy krzesła do jadalni i hokery muszą tworzyć komplet?

Mogą, ale nie muszą. Nawet aranżacja jadalni jest ciekawsza jeśli hokery przy barku i krzesła zdecydowanie się różnią. Warto wtedy tylko zadbać, by łączył je kolor lub materiał. Bo co za dużo to niezdrowo!

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Monika Lewandowska, Mariusz Bykowski, Mariusz Purta, Materiały prasowe IKEA, materiały prasowe, Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY