Ciekawa aranżacja wnętrz w stylu industrialnym i klasycznym jednocześnie!

2015-04-29 13:41

Czy można łączyć styl klasyczny oraz styl industrialny w jednym mieszkaniu? Tak! Współczesna aranżacja wnętrz dopuszcza takie połączenia. Powstają wnętrza świeże i ciekawe, w dodatku idealnie do okolicy w której się znajdują. Oto idealny przykład aranżacji wnętrz łączącej w sobie dwa pozornie nie pasujące do siebie style!

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz łącząca klasykę i styl industrialny
  2. Klasyczna stolarka wewnętrzna w nowoczesnym lofcie
  3. Betonowa wyspa kuchenna w industrialnym stylu w klasycznej aranżacji wnętrz

Inspiracją aranżacji wnętrz tego nietypowego mieszkania była historia i wygląd warszawskiego Powiśla. A jest to miks eleganckich kamienic i zabudowań fabrycznych pamiętających koniec XIX wieku. Architekt Katarzyna Mikulska-Sękalska z pracowni Arrange, wpadła na pomysł połączenia dwóch różnych stylów w projekcie wnętrz poprzez wykorzystanie stolarki wewnętrznej w stylu klasycznym z wyposażeniem otwartej kuchni w stylu industrialnym.

Aranżacja wnętrz łącząca klasykę i styl industrialny

To konkretne połączenie stylów w aranżacji wnętrz mieszkania narzuciła okolica, w której mieści się nowoczesny aparatamentowiec. Jest to warszawskie Powiśle, czyli miejsce w którym od dawna spotykają się eleganckie kamienice w stylu klasycznym z zabudowaniami fabrycznymi pamiętającymi koniec XIX wieku. Miks przeciwstawnych stylów doskonale widoczny jest w części dziennej mieszkania. Architekt Katarzyna Mikulska-Sękalska, wpadła na pomysł połączenia eleganckiej stolarki wewnętrznej charakterystycznej dla klasycznej kamienicy z wyspą kuchenną w stylu industrialnym. Wszystkie te elementy spaja jednorodny, jasny parkiet, z szerokich bielonych desek. Kontrasty zresztą widoczne są tutaj na każdym kroku. Na przykład modułowa sofa, w klasycznym kształcie, dzięki lamówce w kontrastowym kolorze podąża w stronę stylu industrialnego. Stolik kawowy, mimo że z palety, ale na toczonych nóżkach i w kolorze białym, wyposażony w szklany blat, to nawiązanie, z przymrużeniem oka, do stylu klasycznego.

Klasyczna stolarka wewnętrzna w nowoczesnym lofcie

Pomysłem na styl klasyczny, którego elementy powinny znaleźć się w aranżacji wnętrza w tej okolicy jest ciekawie rozwiązana wewnętrzna stolarka. W części dziennej apartamentu jest to stylowa opaska dwuskrzydłowych drzwi płynnie przechodząca we wbudowany regał, który z kolei płynnie przechodzi  w panele ścienne. Najciekawsze jednak jest to, że część paneli przylegających bezpośrednio do regału udaje dwuskrzydłowe drzwi umieszczone symetrycznie do tych prowadzących do sypialni. Taka architektoniczna symetria jest ukłonem w stronę stylu klasycznego.

Betonowa wyspa kuchenna w industrialnym stylu w klasycznej aranżacji wnętrz

Industrialne wpływy okolicy to betonowa wyspa kuchenna w klasycznym otoczeniu. Szklany blat wyspy z wbudowaną płytą grzejną wsparty jest na dwóch klockach obłożonych betonem. Całości dopełnia oświetlenie w stylu industrialnym na aluminiowej kratownicy, zazwyczaj stosowanej do budowania scen. Realizacja pomysłu z kratownicą była możliwa dzięki nietypowej wysokości wnętrza – 3,40m! Z drugiej strony tak rozwiązane oświetlenie wyspy kuchennej podkreśla wyjątkową wysokość wnętrza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE