Ciekawa aranżacja wnętrz w stylu industrialnym i klasycznym jednocześnie!

2015-04-29 13:41

Czy można łączyć styl klasyczny oraz styl industrialny w jednym mieszkaniu? Tak! Współczesna aranżacja wnętrz dopuszcza takie połączenia. Powstają wnętrza świeże i ciekawe, w dodatku idealnie do okolicy w której się znajdują. Oto idealny przykład aranżacji wnętrz łączącej w sobie dwa pozornie nie pasujące do siebie style!

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz łącząca klasykę i styl industrialny
  2. Klasyczna stolarka wewnętrzna w nowoczesnym lofcie
  3. Betonowa wyspa kuchenna w industrialnym stylu w klasycznej aranżacji wnętrz

Inspiracją aranżacji wnętrz tego nietypowego mieszkania była historia i wygląd warszawskiego Powiśla. A jest to miks eleganckich kamienic i zabudowań fabrycznych pamiętających koniec XIX wieku. Architekt Katarzyna Mikulska-Sękalska z pracowni Arrange, wpadła na pomysł połączenia dwóch różnych stylów w projekcie wnętrz poprzez wykorzystanie stolarki wewnętrznej w stylu klasycznym z wyposażeniem otwartej kuchni w stylu industrialnym.

Aranżacja wnętrz łącząca klasykę i styl industrialny

To konkretne połączenie stylów w aranżacji wnętrz mieszkania narzuciła okolica, w której mieści się nowoczesny aparatamentowiec. Jest to warszawskie Powiśle, czyli miejsce w którym od dawna spotykają się eleganckie kamienice w stylu klasycznym z zabudowaniami fabrycznymi pamiętającymi koniec XIX wieku. Miks przeciwstawnych stylów doskonale widoczny jest w części dziennej mieszkania. Architekt Katarzyna Mikulska-Sękalska, wpadła na pomysł połączenia eleganckiej stolarki wewnętrznej charakterystycznej dla klasycznej kamienicy z wyspą kuchenną w stylu industrialnym. Wszystkie te elementy spaja jednorodny, jasny parkiet, z szerokich bielonych desek. Kontrasty zresztą widoczne są tutaj na każdym kroku. Na przykład modułowa sofa, w klasycznym kształcie, dzięki lamówce w kontrastowym kolorze podąża w stronę stylu industrialnego. Stolik kawowy, mimo że z palety, ale na toczonych nóżkach i w kolorze białym, wyposażony w szklany blat, to nawiązanie, z przymrużeniem oka, do stylu klasycznego.

Klasyczna stolarka wewnętrzna w nowoczesnym lofcie

Pomysłem na styl klasyczny, którego elementy powinny znaleźć się w aranżacji wnętrza w tej okolicy jest ciekawie rozwiązana wewnętrzna stolarka. W części dziennej apartamentu jest to stylowa opaska dwuskrzydłowych drzwi płynnie przechodząca we wbudowany regał, który z kolei płynnie przechodzi  w panele ścienne. Najciekawsze jednak jest to, że część paneli przylegających bezpośrednio do regału udaje dwuskrzydłowe drzwi umieszczone symetrycznie do tych prowadzących do sypialni. Taka architektoniczna symetria jest ukłonem w stronę stylu klasycznego.

Betonowa wyspa kuchenna w industrialnym stylu w klasycznej aranżacji wnętrz

Industrialne wpływy okolicy to betonowa wyspa kuchenna w klasycznym otoczeniu. Szklany blat wyspy z wbudowaną płytą grzejną wsparty jest na dwóch klockach obłożonych betonem. Całości dopełnia oświetlenie w stylu industrialnym na aluminiowej kratownicy, zazwyczaj stosowanej do budowania scen. Realizacja pomysłu z kratownicą była możliwa dzięki nietypowej wysokości wnętrza – 3,40m! Z drugiej strony tak rozwiązane oświetlenie wyspy kuchennej podkreśla wyjątkową wysokość wnętrza.