Kultowe krzesła Louis Ghost projektu Phillipe Starck. Krzesła Ghost - ikony designu

2014-11-25 13:52 Sonia Łukomska

Galeria wnętrz z krzesłami Ghost w roli głównej! Zaprojektowane przez Phillipe'a Starcka krzesło Louis Ghost zdążyło zapracować sobie na miano ikony designu w ciągu zaledwie 13 lat od swoich narodzin. Przez ten czas projekt Starcka podbił serca milionów miłośników stylowych wnętrz, łącznie z tymi pochodzącymi z Polski! Dowodem na to jest coraz większa ilość aranżacji polskich domów z użyciem krzeseł Louis Ghost.

O swoich krzesłach Louis Ghost legendarny już architekt i projektant – Phillipe Starck – powiedział: Uniwersalny sukces krzesła Louis Ghost nie ma źródła w designie, ale w zbiorowej pamięci. Krzesło Ghost zostało wyprodukowane przez naszą zbiorową podświadomość i jest wyłącznie naturalnym wynikiem naszej przeszłości, naszej teraźniejszości i naszej przyszłości.

Zobacz też: Kuchnia - galeria inspiracji >>>

I na tym właśnie polega wyjątkowość tego projektu – krzesła Ghost Phillipe Starcka są niezwykle uniwersalne, ponieważ właściwie każdy jest w stanie znaleźć w nich coś pięknego. Fakt ten sprawia, że kultowe już krzesła Louis Ghost - jako element wyposażenia wnętrz znaleźć można zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach, w jasnych i ciemnych pomieszczeniach, w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych aranżacjach!

Krzesła - ikony designu

Zapoznaj się z galerią krzeseł, które stały się ikonami designu!

Krzesła Louis Ghost: lekkość, stylowość i uniwersalność!

Produkowane przez firmę Kartell krzesła Louis Ghost to nowoczesna rekonstrukcja stylu Ludwika XV. Designerskie są wykonane z przezroczystego lub kolorowego poliwęglanu (przy użyciu zaledwie jednej wtryskowej formy), a mimo to charakteryzują się zadziwiającą stabilnością i odpornością – krzesła Ghost są wytrzymałe na uderzenia i wpływ czynników atmosferycznych, można wybrać też wersję ogniotrwałą. Krzesła Ghost można przechowywać w formie stosów – nakładane jedne na drugie, do 6 sztuk. To przykład designu o niezwykle silnej osobowości, a jednocześnie uniwersalności – krzesła Louis Ghost sprawdzają się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych aranżacjach, głównie dzięki swojemu neobarokowemu charakterowi i lekkości. Przezroczysta forma krzeseł Ghost  sprawia, że nie przytłaczają wnętrz, wręcz przeciwnie – doskonale nadają się do małych oraz ciemnych i niedoświetlonych pomieszczeń. W polskich domach krzesła Ghost  ustawiane są zazwyczaj w w kuchniach i jadalniach, ale równie dobrze sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia. Co ciekawe, istnieje możliwość dostosowania wybranego modelu Louis Ghost do indywidualnych potrzeb. W wersji przezroczystej dostępne jest 6 różnych kolorów, a w nieprzezroczystej – dwa. Na życzenie klienta, krzesła Ghost mogą też być wykonane według innego standardu – według życzeń kupującego. 

Kultowe krzesła

Zapoznaj się z galerią zdjęć innych krzeseł - ikon designu!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany