Połączona kuchnia z salonem dobrze sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach, jak i na dużych powierzchniach. Zanim jednak zdecydujemy się na opcję łączona kuchnia z salonem, przeanalizujmy nasze potrzeby i możliwości aranżacyjne wnętrza.

Kuchni z salonem: przegrody stale czy ruchome?

Kuchnia z salonem może być całkowicie bądź tylko częściowo otwarta na salon. Często stosowanym połączeniem jest zostawienie wolnego otworu na drzwi, który dodatkowo jest poszerzany. W ten sposób łatwiej można manewrować między kuchnią a salonem. Jeśli kuchnia jest słabo doświetlona, można całkowicie zrezygnować z ścianki działowej i pokusić się o otwartą kuchnię z salonem, albo też zostawić jedynie częściową ściankę działową.

Kuchnia z salonem: wydzielone strefy

Istotne jest, aby nasza kuchnia z salonem spełniała swoje zadanie, a więc miała odpowiednio wydzielone strefy. Salon, w którym będzie strefa relaksu i spotkań całej rodziny powinien się odróżniać od strefy gotowania i przygotowywania posiłków w kuchni. Kuchnia z salonem powinna jednak umożliwiać dobrą komunikację między wnętrzami, a w miarę możliwości zapewniać kontakt wzrokowy.

Kuchnia z salonem: optycznie powiększamy

Jeśli chcemy, aby kuchnia z salonem wydawała się optycznie większa, warto zdecydować się na jednolitą podłogę w całym wnętrzu. Warto zadbać o to, aby w strefie kuchennej była ona jednak odporna na brud i wilgoć. Jeśli chcemy, aby podłoga w kuchni z salonem służyła nam długie lata, może warto pomyśleć w części kuchennej o trwałych płytkach podłogowych lub gresie. Jeśli nie będzie zbytnio odbiegał barwą od podłogi w salonie, nie zmniejszy to optycznie pomieszczenia. Pamiętajmy także, że kuchnia z salonem zaaranżowana w jasnych barwach będzie wyglądać na większą i przytulną.

W naszej galerii Kuchnia z salonem znajdziesz 10 nowoczesnych inspiracji!