Aneks kuchenny może być połączony z salonem lub występować w mieszkaniu zupełnie osobno – jako wnęka, często jeszcze oddzielona ścianą od głównego źródła światła dziennego. Dzięki niewielkim zmianom taka mała kuchnia może wydać się znacznie jaśniejsza i przestronna.

Aneks kuchenny: otwórz przestrzeń

O ile pozwala na to układ mieszkania, rozważ wyburzenie ściany (lub jej fragmentu) z pomieszczeniem sąsiadującym z aneksem kuchennym. Dzięki temu wpuścisz do aneksu więcej światła i powietrza. W miejscu wyburzenia ściany możesz postawić półwysep, wyspę, stół jadalniany.

Mały aneks kuchenny a w nim okno jak prawdziwe

Lubisz wyraziste dekoracje w aranżacji wnętrz? Na ścianie obok zabudowy wgospodaruj miejsce na fototapetę lub dużą grafikę – z panoramą lub przestrzennym widokiem. Taka aranżacja w aneksie kuchennym doda mu głębi i optycznie sprawi złudzenie prawdziwego, dziennego światła.

W aneksie kuchennym warto mieć kilka źródeł światła

Urządzając aneks kuchenny koniecznie zastosuj kilka rodzajów lamp: sufitowe (reflektorki w suficie lub przesuwane na prowadnicy), oświetlające stół, podszafkowe. Sięgnij po kinkiety lub listwy LED mocowane wzdłuż podłogi, sufi tu. Sprawdzą się modele z regulacją jasności.

Kolor i blask w małej kuchni

W aranżacji aneksu kuchennego bazuj na jasnych barwach, ale nie obawiaj się ciemniejszych akcentów. Jeśli będą połyskliwe, dodadzą kuchni głębi. Rozejrzyj się za lakierowanymi w połysku frontami szafek, szkłem (np. na ścianę nad blatem), lustrem odbijającym światło.
.