Neutralna aranżacja kuchni to rozwiązanie na lata. Wiadomo, że wymiana aranżacji kuchni, to duży remont, a co za tym idzie kłopot. Dlatego często decydujemy się na białą czy drewnianą kuchnię. Przychodzi jednak taki moment, że mamy ochotę w niedrogi, nieskomplikowany, a odwracalny sposób odmienić wystrój kuchni. Dobrym sposobem i momentem do takiej zmiany jest na przykład zakup nowego, małego AGD. Ekspres do kawy, czajnik czy toster mogą wprowadzić do kuchni w neutralnych kolorach wielkie zmiany niewielkim kosztem

Aranżacja kuchni z małym akcentem kolorystycznym

Jeśli przez całe życie te sprzęty w naszej kuchni były białe lub srebrne, a zaczął nam się podobać styl retro sprawmy sobie ekspres do kawy w kolorze czerwonym, różowym czy błękitnym. Czemu nie? Innym sposobem są kolorowe krzesła przy stole jadalnianym lub hockery przy wyspie - świetnie ożywią spokojną aranżację kuchni. Opcja dla odważnych: każde krzesło w innym kolorze. Są to rzeczy łatwe do wymiany, gdy minie fascynacja kolorem. Innym dobrym sposobem jest wymiana zdjęć lub plakatów na ścianie w kuchni. Nasza neutralna kuchnia odwdzięczy się świeżością i zainspiruje nas do dalszych zmian.

Aranżacja kuchni: większa zmiana koloru w kuchni

Trochę bardziej kosztownym sposobem na wprowadzenie koloru do kuchni jest wymiana okładziny ściennej nad blatem. Jeśli raz się zdecydujemy na lakierowane, kolorowe szkło, to nie ma przeszkód by raz na kilka lat je zmienić na lakierowane w innym kolorze lub ze zdjęciem czy z tapetą. Również sposobem na wprowadzenie koloru do kuchni jest montaż szafek wiszących, w innym kolorze niż reszta zabudowy kuchennej. Można tez pokusić się o wymianę blatów kuchennych. To już jednak są sposoby trochę bardziej kosztowne i wymagające angażowania osób z zewnątrz, ale wymiana drobnego sprzętu agd lub krzeseł naprawdę jest możliwa do zrealizowania przez większość z nas.