Aranżacja kuchni jak w czasopiśmie wnętrzarskim. Kuchnia została urządzona z dużą dyscypilną kolorystyczną, jest dość duża i wygodna. Kuchnia miała być wygodna dla dużej rodziny. Przygotowania do stworzenia projektu kuchni polegały na przejrzeniu przez właścicielkę stosu magazynów wnętrzarskich. Gospodyni wybierała z nich rozwiązania do kuchni, które szczególnie jej się podobały albo wydawały się bardzo funkcjonalne.

Aranżacja kuchni: dobre pomysły na funkcjonalne wnętrze

Większość rozwiązań, które pojawiły się w tej kuchni została zaczerpnięta z magazynów wnętrzarskich i katalogów firm oferującym meble kuchenne. Stąd na przykład pomysł, by górne szafki kuchenne miały różną wielkość, a więc i nieregularny podział frontów. Pośrodku kuchni zmieściła się efektowna wyspa kuchenna. Szklana szuflada w wyspie to z kolei rozwiązanie podpatrzone w katalogu jednego z producentów mebli kuchennych. Wsyztskie meble do kuchni zostały zrobione na wymiar. Meble w tej kuchni to: zabudowa kuchenna wykonana na zamówienie przez stolarza według projektu architektki; blat z konglomeratu - Corian; okap wyspowy - Ciarko; zlew - Teka; bateria - Franke; płyta i piekarnik - Siemens; gres podłogowy - Impronta, czerwona glazura nad blatem Rhus Tang – Impronta.

Projekt kuchni: brązowa kuchnia

Aranżacja kuchni utrzymana jest w ciemnej kolorystyce. Meble są brązowe, a blaty czarne. Zabudowa kuchenna wykończona jest dwoma rodzajami forniru, z palisandru i barwionego na ciemno dębu. Duże blaty kuchenne wykonane są z grafitowego konglomeratu. Uwagę w kuchni przyciąga też czerwień – taki kolor mają trzy wielkie płytki ceramiczne pod górnymi szafkami i niemal wszystkie kuchenne akcesoria.