Kolory ścian: ściany w kolorze OFF WHITE: prostota, szyk i elegancja!

Pomysł na kolor ścian w jasnych, ale nie białych odcieniach? Paleta OFF WHITE! Co dokładnie znaczy termin off white i do jakich wnętrz pasują? Kolory off white to takie, które z pewnością białe już nie są, ale osobnym kolorem ich nazwać nie można. Zainspiruj się możliwościami, jakie dają kolory off white na ścianie w aranżacji wnętrz!

Kolor ściany z tapetą w kremowym odcieniu off white
Fioletowy off white na ścianie za łóżkiem w sypialni
Połączenie dwóch kolorów ścian też się sprawdza
Szykowna sypialnia ze ścianami w kolorze off white
Beżowy off white z białą miękką sofą

Po trwającej wiele lat fascynacji Polaków aranżowania wnętrz ciepłymi i nasyconymi kolorami pomarańczowymi, fioletowymi i zielonymi daje się zauważyć powrót do wnętrz jasnych, prawie białych. Na szczęście teraz, nie tak jak kiedyś, mamy do wyboru wiele odcieni tak zwanej złamanej bieli. Złamana biel, czyli off white to nic innego jak kolor biały z kroplą koloru szarego, różowego, żółtego, niebieskiego lub zielonego. I nie jest to tak jak by się wydawało na pierwszy rzut oka, że kolorów off white będzie kilka. We wzorniku jednego z wiodących producentów farb znajdziemy około 150 odcieni off white. Kolory ścian off white zachowują wszystkie właściwości koloru białego czyli optycznie powiększają przestrzeń i odbijają światło, ale już nie są sterylnie białe.

Kolory ścian: kto polubi kolory off white?

Kolory ścian off white będą idealne dla tych, którzy są zmęczeni  nasyconymi i ciepłymi kolorami. Ale czysty kolor biały też jest nie dla nich. Kolory pastelowe wydają się natomiast za słodkie i delikatne, wręcz kobiece. I co wtedy? Jaki kolor ścian wybrać? I tu z pomocą przyjdą nam kolory off white. Czyli biel złamana kroplą innego koloru. Wnętrza mieszkań w kolorach off white zawsze wyglądają na szykowne i dobrze przemyślane. Nigdy nie są przeładowane, bowiem nie znoszą nadmiaru dodatków. Dodatki z kolei musza być dobrze przemyślane i stonowane kolorystycznie. Czyli kolory off white pokochają zwolennicy aranżacji wnętrz może nie do końca minimalistycznych ale na pewno wnętrz stonowanych.

Kolory ścian: z czym łączymy kolory off white?

Kolory ścian off white są wyjątkowo uniwersalnymi kolorami.  Łączą się idealnie oczywiście z kolorem białym, ale też z kolorami od których pochodzą. Kolory ścian w odcieniu bieli złamanej szarością lub beżem znakomicie będą wyglądały wyposażone meblami lakierowanymi na biało i z bielonym lub naturalnie jasnym parkietem. Off white'y pochodzące od kolorów zielonych i niebieskich znakomicie wyglądają z ciemniejszymi parkietami i ciemnymi drewnianymi małymi meblami: półkami, otwartymi regałami czy drabinami zaaranżowanymi jako półki na książki i drobiazgi. Wszystkie wnętrza mieszkań z kolorami ścian off white potrzebują do szczęścia miękkich sof obitych białymi lub szarymi tkaninami.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Eijffinger, Krzysztof Zasuwik, GREEN CANOE STUDIO, Thinkstockphotos.com, Urszula Bajorek (tekst), materiały prasowe Dulux, Marcin Czechowicz, Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY