Kolory ścian inspiracje: niebieski, błękitny to uniwersalne kolory wnętrz. Najlepszy efekt dają odcienie złamane, jakby przykurzone czy spłowiałe. Niebieski kolor ścian pasuje właściwie do wszystkiego, bo ma cechy barwy neutralnej. Nie potrzeba więc dużej odwagi, żeby urządzić na niebiesko swój salon czy sypialnię. Na rynku nie brakuje tapet, tkanin, dywanów i ceramiki we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego. Niebieski, błękitny kolor ścian zestawiaj z bielą, srebrem i złotem (to klasyka) lub jesli lubisz nowoczesne aranżacje wnętrz: z koralową czerwienią, czekoladowym brązem albo zieleniami. Błękity jako kolory wnętrz doskonale sprawdzają się w każdym stylu. Niebieskie kolory ścian urzekają wdziękiem w tradycyjnych wnętrzach angielskich czy gustawiańskich, skromnych wiejskich i wyrafinowanych nowoczesnych. Ty możesz stworzyć swoją własną wersję wnętrza mieszkania w błękicie, które przyniesie ci spokój i ukojenie.

Kolory wnętrz: niebieskie ściany i dekoracje wnętrz

Lubimy wszystkie odcienie koloru niebieskiego, od błękitnawej mgiełki po nasycone kobalty. Niebieski kolor ścian wnosi do wnętrza świeżość i świetlistość, dodaje przestronności, cudownie się wśród takiego koloru wypoczywa. Niebieski kolor wnętrz uchodzi za chłodny, ale jeśli dołożysz złote, kremowe czy żółte dodatki, aranżacja wnętrza stanie się przytulna.

GALERIA: niebieska sypialnia z prawdziwego mieszkania >>>

Ciemne tony ultramaryny i indygo dozuj ostrożnie, bo jako kolory ścian mogą być za mocne (za to bardzo nastrojowe). Kolor niebieski zastosowanych w dekoracji wnętrz wyglądają przepięknie. Szafirowe szkło, niebieska ceramika, wzorzyste tkaniny w tych kolorach niebieskich pomogą ci wprowadzić klimat etniczno-egzotyczny. Udowadnia to nowa kolekcja IKEA BLUE. - Jak sama nazwa wskazuje, w kolekcji dominuje kolor niebieski, który królował w latach 80’, a teraz ponownie wraca do wnętrz – tłumaczy Agnieszka Zaboub, dekorator z IKEA Kraków. W Indiach dużą popularnością cieszy się błękit indygowy. Znany już w Starożytności, do dziś wykorzystywany jest w produkcji tkanin barwionych techniką batiku. Kolor niebieski charakteryzuje także chińską porcelanę, butelki ze szkła kobaltowego, portugalskie i holenderskie kafle czy tkaniny typu denim. W kolekcji IKEA BLUE znajduje się wiele wzorzystych tekstyliów, które utkane zostały w południowych Indiach. Poduszki o przeróżnych, bardzo oryginalnych kształtach, pufy, dywany, narzuty, pokrycia na krzesła, zasłony.