Niebieski salon: pomysły na nowoczesny salon z kolorem niebieskim. PORADY i ZDJĘCIA

2017-02-23 15:55

Niebieski salon to świetny wybór zarówno do mieszkania w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Niebieskie ściany powiększą salon optycznie, dodadzą mu lekkości i nowoczesnej elegancji. Poznaj inspiracje i aranżacyjne triki na nowoczesny salon w odcieniach niebieskiego.

Kolor niebieski kojarzy się ze świeżością, czystością i chłodem. Należy do barw chłodnych - optycznie powiększa wnętrze. Cechuje go bogactwo odmian: może być zarówno ulubionym przez idealistów błękitem, jak i występować w postaci oficjalnego, formalnego granatu - koloru mundurków uczniów oraz służb porządkowych. Na kole barw zbliża się z jednej strony do zieleni, z drugiej zaś do fioletu. Z obydwoma potrafi tworzyć ładne zestawienia. Najlepsze, gdy do duetu niebieskiego i zieleni dodamy białe tło, a do kompozycji z fioletem - czerwonawe detale.

Nie przegap: Kolor niebieski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Niebieski salon w stylu nowoczesnym

W nowoczesnym salonie kolor niebieski można zastosować na ścianach albo jako akcenty w postaci mebli czy dodatków: dywanu, lampy, wazonów, zasłon, poszewek na poduszki. Zachowaj jednak umiar - nie wszystko musi być w tym kolorze. Gdy nowoczesny salon jest mały, warto kolor niebieski połączyć z bielą albo szarością. Wtedy niebieski salon powiększy się optycznie.

Zobacz też: Styl nowoczesny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

W dużym salonie można użyć zestawienia z ciemniejszymi barwami. Modne jest np. połączenie koloru niebieskiego z odcieniami gorzkiej i mlecznej czekolady, tonacjami bakłażanowymi albo wiśniowymi. Odrobina koloru żółtego czy pomarańczowego natomiast bardzo ożywi nowoczesny salon w kolorze niebieskim, ale nie powinno ich być za dużo. Wystarczy np. poduszka i patera na owoce.

Niebieski salon a inne kolory: dobre zestawienia

Zwolennikom sprawdzonych rozwiązań polecamy usankcjonowany wielowiekową tradycją biało-niebieski zestaw. Jako inspiracja może służyć ceramika zdobiona podszkliwnie kobaltem, m.in. słynne fajanse z Delft. Opuszczając Europę, przyjrzyjmy się też sztuce arabskiej.

Dla tych, którzy mają dość przytulności i domowego ciepełka, a chcą czegoś modnego i oryginalnego, niebieski zagra ostro i chłodno w towarzystwie szarości, fioletu i czerni. Tworzy klubowy nastrój. Pasują do niego elementy stylu industrialnego - beton, stal oraz awangardowe designerskie przedmioty.

Urządzamy salon: kolor niebieski i styl

Kolor niebieski dobrze wygląda w salonie w stylu nowoczesnym, romantycznym, tradycyjnym, śródziemnomorskim. Wiele zależy od odcieni błękitu oraz od połączenia koloru niebieskiego z innymi barwami. Salon w stylu romantycznym lubi tonacje pastelowe, nowoczesny - błękity jak pogodne niebo. W tradycyjnym salonie sprawdzają się też ciemniejsze tonacje koloru niebieskiego.

Niebieski salon - GALERIE ZDJĘĆ

Marzy Ci się niebieski salon? Zobacz przykładowe projekty wnętrz i poszukaj inspiracji.