Na rynku pojawiły się efektowne panele ścienne i tapety 3D. Odpowiednio dobrane, nietuzinkowe dekoracje ścian potrafią całkowicie odmienić wnętrze – nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a dodatkowo mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Teraz nie jesteś już ograniczony do wyboru farby, płytek czy zwykłej tapety!

Tapety 3D: pomysłowy trik optyczny

Jeśli posiadasz mieszkanie lub pokój o małym metrażu i zastanawiasz się jak sprawić, by wydawały się większe, ale tradycyjne dekoratorskie triki optyczne wydają ci się banalne, wybierz nowoczesną i niezmiernie efektowną opcję na dekorację ścian, jaką jest tapeta 3D. Jest to tapeta w tradycyjnej formie, jednak nadrukowany na nią obraz wydaje się być trójwymiarowy – „wychodzący” ze ściany. Tapety 3D mogą przedstawiać abstrakcyjne wzory lub wzory geometryczne, przyjmują także formę fototapety, dzięki czemu sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale również w pomieszczeniach zaaranżowanych w bardziej tradycyjnym stylu. Realistyczne greckie kolumny w twoim salonie? Tak! Umieszczona na jednej ze ścian, fototapeta 3D nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i głębi, powiększając je optycznie.

Zobacz też:

3D na ścianę - trójwymiarowe dekoracje ścian

Fototapety 3D - zdjęcia do pobrania

Miękkie panele z efektem trójwymiarowości >>>

Dekoracyjne ściany z efektem 3D

Interesującą alternatywą dla tapet 3D są miękkie panele ścienne z efektem trójwymiarowości. Znajdziesz je na przykład w ofercie Fabryki Miękkich Ścian. Panele ścienne 3D Fluffo cechują się odważnym designem, żywą kolorystyką i widocznym efektem trójwymiarowości. Wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej, dodatkowo pokrytej specjalną strukturą, która sprawia, że panele są aksamitne w dotyku. Unikalność miękkich paneli 3D polega przede wszystkim na połączeniu designerskiej formy z właściwościami wygłuszającymi – wystarczy pokryć nimi jedną ścianę, by wnętrze znacznie zmieniło swoją akustykę i zyskało wizualnego ciepła. Panele 3D to łatwy i efektowny sposób na odmienienie wybranego pomieszczenia i nadanie mu wyjątkowego charakteru.

Galerie zdjęć: panele ścienne 3D

W galerii zdjęć inspiracje na efektowne, trójwymiarowe dekoracje ścian. Zobacz jak stosować panele 3D w aranżacji wnętrz.