Odpowiednie dobranie dekoracji przy aranżacji pokoju dziecięcego pozwoli nam na stworzenie przytulnego i wyrazistego kącika, gdzie dziecko będzie mogło świetnie się bawić i rozwijać. Kolorowa aranżacja pokoju dziecięcego rozbudzi w dziecku ciekawość i kreatywność, pomoże szukać nieszablonowych zastosowań dla różnych przedmiotów (dedykowane "garnitury" mebli są pozbawione tej cechy) i zapoczątkuje żmudne poszukiwania wlasnego gustu, upodobań i stylu juz u malucha!

Kolorowy pokój dziecięcy: meble nie od kompletu

Urządzając kolorowy pokój dziecięcy powinniśmy zastanowić się nad powierzaną funkcją pojedynczym meblom (nie dedykowanym do dziecięcego pokoju), a następnie nad stopniem ocieplenia i oswojenia jego wizerunku, na potrzeby pokoju dziecka właśnie. Delikatne kolory na wybranych elementach mebli dodadzą im niewymuszonego uroku i lekkości. Wiadomo, że w pokoju dziecięcym co chwilę pojawiają się nowe zabawki, książki i inne drobiazgi - możemy niektóre z nich wykorzystać jako dekoracje, a inne po prostu schować, by nie tworzyły bałaganu. Chcąc wprowadzić do dziecięcego pokoju kolorowe elementy, możemy postawić na ciekawe, pojedyncze meble, oprawione prace dzieci oraz barwne dekoracje ścian ( tapety, kolorowe pasy farby) oraz okna (firany i zasłony nie do pary). Najważniejsze jednak jest to, by pamiętać, że pokój dziecięcy ma przede wszystkim służyć prawidłowemu rozwojowi i zabawie i  przede wszystkim podobać się jego małemu lokatorowi.

W jakim stylu urządzić pokój dziecięcy?

Najbezpieczniej jest urządzić pokój dziecięcy w stylu ocieplonego minimalizmu, który będzie doskonałą bazą do wprowadzenia dodatków w innych stylach. Możemy także zdecydować się na delikatny styl angielski lub glamour w pokoju dziewczynki lub ocieplony industrialny klimat w pokoju chłopca. Zarówno chłopcom jak i dziewczynkom będzie odpowiadał uproszczony styl prowansalski, skandynawski czy styl z nutą retro. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ulubionych przez dziecko motywów jak na przykład samochody, zwierzątka czy pluszaki i budowanie wokół nich reszty stylowej aranżacji.