Kolorowe pokoje dzieci: jak urządzić pokój dla dziecka z różnych mebli?

2014-05-12 17:11 Agnieszka Zawadzka
Kolorowe pokoje dzieci: jak urządzić pokój dla dziecka z różnych mebli?
Autor: materiały prasowe Fantastic Frank / fot. Anders Linden

Chcesz urządzić uroczy pokój dla dziecka, a nie masz na to wielkiego budżetu? A może nie lubisz gotowych zestawów mebli dziecięcych? Bez względu na powód wiemy, że pokój dziecięcy można urządzić nietypowo - wystarczy odrobinę dziecięcej fantazji!

Kolorowe pokoje dzieci: gdy budżet ogranicza

Każdy z nas sięgnął by po gwiazdkę z nieba dla swojej pociechy i chciałby urządzić dziecięcy pokój najpiękniej jak to jest możliwe. Co jednak, jeśli budżet mamy ściśle określony i nie przewiduje on wymiany mebli? Potrzeba matką wynalazków! Oto pole do popisu dla kreatywnych mam i tatusiów. Przyjrzyj się meblom, zgromadzonym dotąd na strychu i w piwnicy. Może masz jakiś techniczny stołek, który po oczyszczeniu stałby sie znakomitym siedziskiem bądź stolikiem dla dziecka? A może dysponujesz pojedynczym, drewnianym krzesłem balkonowym? Skrzynki na owoce uzbrojone w 4 kółka również doskonale się sprawdzą w dziecięcym pokoju. Pamiętaj jedynie, aby bardzo dokładnie wygładzić drewniane powierzchnie papierem ściernym, aby były bezpieczne dla dzieci. Antyki również znakomicie wpasowują się w dziecięce wnętrza. Ważne tylko, by nie zdominowały jego charakteru, a jedynie stanowiły niezależny, ciekawy okaz. Eklektyzm stosowany to fantastyczna zabawa!

Kolorowe pokoje dzieci: farby i tapety

Gdy przebraliśmy już najciekawsze meble z domowych archiwów, którym możemy zmienic przeznaczenie na bardziej dziecięce, czas na zabawę kolorami. Jeśli nie chcemy drastycznie zmieniac kolorów mebli, postarajmy sie o barwną tapetę na wybraną ścianę (starczyć może nam wówczas nawet 1 rolka). Pokój od razu nabierze dziecięcego wigoru i zachęcać będzie do zabawy. Detale mają prawdziwie czarowną moc. Ogrodowe krzesełka - po wygładzeniu ich papierem ściernym, pomalować możemy na różne, pastelowe kolory, stonowane z kolorystyka tapety. Pastele nie przytłaczają tak pokoju, sprawiając że nawet duża ich intensyfikacja i różnorodność umożliwiają skupienie się w czasie nauki i odpoczynek po skończonym dniu pełnym wrażeń. Pamiętajmy również, że tapeta nie jedno ma zastosowanie. Jeśli zostanie nam kilka jej fragmentów po wytapetowaniu ściany, możemy wykorzystać je do ozdoby starych mebli. I tak, dzięki fragmentarycznej ozdobie np. frontu szuflady, po odmalowaniu pozostałych stron mebla uzyskamy zupełnie nową, śliczną szafkę nocną bądź stolik do rysowania!

Kolorowe pokoje dzieci: siła dekoracji

Urządzając eklektyczny pokój dziecięcy pamiętajmy o sile i nośniku wyobraźni detalu. Lampka-chmurka to niezwykle inspirujący detal, którego wersje w dodatku możemy dowolnie modyfikować. Dziecinnie łatwa do samodzielnego zrobienia będzie przyścienna lampka-chmurka, wycięta ze zwykłej sklejki i przymocowana do najprostszej oprawy żarówki. Chmurkę możemy dowolnie przemalować, względem kolorystyki ścian bądź tapety.

Więcej inspiracji: