Meble dziecięce: wybieramy fotele do pokoju dziecięcego. Fotel dla dzieci - miejsca do siedzenia i nie tylko!

Foteli do pokoju dziecięcego, tak jak i pomysłów na aranżację pokoju dla najmłodszych, jest mnóstwo. Meble dziecięce muszą być wygodne i bezpieczne. Projektanci wychodząc naprzeciw wyobraźni dzieci i stworzyli bajkowe fotele do pokoju dziecka! Zobaczcie w naszej galerii zdjęć najciekawsze propozycje foteli do pokoju dziecka!

Fotele do pokoju dziecięcego: niebanalne miejsca do siedzenia i nie tylko!
Fotele do pokoju dziecięcego: niebanalne miejsca do siedzenia i nie tylko!
Fotele do pokoju dziecięcego: niebanalne miejsca do siedzenia i nie tylko!
Fotele do pokoju dziecięcego: niebanalne miejsca do siedzenia i nie tylko!
Fotele do pokoju dziecięcego: niebanalne miejsca do siedzenia i nie tylko!

Fotel do pokoju dziecięcego zazwyczaj nie jest pierwszym meblem, o którym myślą rodzice, aranżując przestrzeń dla swojego syna czy córki. Jeśli potomek ma się dopiero narodzić, fotel do pokoju dla dziecka nie wydaje się w ogóle potrzebny, gdy już dorasta - nie wydaje się niezbędny. Tymczasem fotel w dziecięcym pokoju sprawdzi się już od pierwszych dni jego życia: w pokoju niemowlaka będzie służył raczej rodzicom lub gościom, którzy przyszli odwiedzić najmłodszego członka rodziny, jednak starszym dzieciom fotel do pokoju dziecięcego może się okazać niezbędny. To w nim można usiąść na rodzicielskich kolanach i poopowiadać lub popytać o coś mamę lub tatę, później można razem z rodzicami cieszyć się swoimi pierwszymi lekturami. Fotelem w pokoju z pewnością nie pogardzi żaden nastolatek. W końcu otoczenie dziecka wpływa także na jego wyobraźnię i kreatywność, dlatego rodzice decydują się na coraz bardziej pomysłowe projekty wnętrz dla dzieci, włączając w to również fotel do pokoju dziecięcego. Często pełni on funkcję nie tylko miejsca do siedzenia, ale i garderoby lub pojemnika, np. na zabawki. 

Zobacz również: Galerie zdjęć - pokoje dla dzieci >>>

Pufy i siedziska w pokoju dziecięcym

Zobacz galerię zdjęć z pufami i siedziskami do pokoju dziecka i dla nastolatków!

Meble dziecięce: wybieramy fotel do pokoju dziecięcego

Fotel powinien pasować do stylistyki wnętrza pokoju dziecięcego. Nie bójmy się odważnych kolorów. One pobudzają! Każdy zwykły fotel mogą przemienić poduszki w fantastyczne miejsce do siedzenia. Poduszki w przeróżnych kształtach, np. w kształcie postaci z filmów animowanych potrafią zdziałać cuda. Wprowadźmy dzięki fotelowi do pokoju dziecka nieco fantazji i finezji! Przy wyborze fotela do pokoju dziecięcego nie bójmy się zapytać o zdanie syna bądź córki - to w końcu naszemu potmostwu ma się on podobać przede wszystkim. Z drugiej strony, równie ważna powinna być wygoda mebla i jego wytrzymałość. Zwróćmy też uwagę na głębokość i szerokość siedziska oraz stabilność fotela. 

Sprawdź też: jak dobrze urządzić pokój dziecka >>>

Zapraszamy do zapoznania się z umieszczoną powyżej galerią zdjęć różnego rodzaju foteli do pokoju dziecięcego - być może staną się dla was inspiracją podczas urządzania pokoju dziecka?

Aranżacja pokoju dla dziecka

Zapoznaj się z kolejnymi pomysłami na zaaranżowanie pokoju dla dziecka!

Pastelowy pokój dziecka
camera

Stylowe pokoje dziecięce: galeria inspiracji na bajkowe wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Pastelowe fotele wypoczynkowe Muno
camera

Meble do pokoju dziecięcego: inspiracje w modnym stylu

Autor: www.gotowewnetrza.pl

LISTA ZAKUPÓW

Meble do pokoju dziecięcego zrobione przez rodziców
camera

Pokój dziecięcy z piętrowym łóżkiem

LISTA ZAKUPÓW

Neutralny pokój dziecka na poddaszu
camera

Pokój dziecka w kolorach neutralnych

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Gospodarek Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik, Marcin Czechowicz, Sylwester Rejmer, GREEN CANOE STUDIO, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Rafał Lipski, Cezary Hładki

POLECANE ARTYKUŁY