Nowoczesne mieszkanie z otwartym salonem, czyli jasno wszędzie!

2020-11-12 18:54

Duża, dobrze oświetlona, otwarta przestrzeń – tego właścicielom brakowało w kawalerce. W tym mieszkaniu mają jej pod dostatkiem. Naturalne drewno, stonowane kolory i proste formy wypełniają wnętrza atmosferą ciepła i spokoju.

Na warszawską Pragę Justyna i Jakub przeprowadzili się z Mokotowa. Wynajmowali tam ciasną i ciemną kawalerkę, dlatego kiedy szukali mieszkania do kupienia, zależało im na większym metrażu, przestronnych i jasnych wnętrzach oraz cichej lokalizacji w pobliżu centrum miasta. – Kilkoro znajomych poleciło nam praski Grochów. Wszędzie blisko, dobra komunikacja, park, dookoła niska zabudowa, sklepy, otwiera się dużo kawiarenek – wylicza Justyna. To ich przekonało i właśnie tu, w niewielkim nowym apartamentowcu, kupili swoje pierwsze M.

Przestronne M zamiast kawalerki

Wybrali lokal o powierzchni 69 m2, na drugim piętrze. Miał idealny rozkład, obyło się więc bez przestawiania ścian i dużego bałaganu. Przy wykańczaniu i urządzaniu wnętrz właściciele skorzystali z pomocy architekta. Z polecenia trafili do Konrada Sojki z biura Sojka & Wojciechowski. – Nie do końca wiedzieliśmy, czego chcemy, za to mieliśmy pełną świadomość, co się nam nie podoba – opowiadają właściciele. – Konrad przedstawiał nam kolejne propozycje, przekonywał do różnych rozwiązań i finalnie wyszedł z tego fajny projekt. Realizacja nie różni się od wizualizacji! – mówi Justyna.

..  Funkcjonalna kawalerka – jak ją urządzić? >>>

Przez nieprzewidziane sytuacje, takie jak długie oczekiwanie na mozaikę czy nieprawidłowe wymiary mebli do salonu, remont mieszkania trwał kilka miesięcy. Warto było czekać. – Wprowadziliśmy się do kompletnie urządzonego mieszkania i dziś, po dwóch latach, nadal jesteśmy z niego zadowoleni – mówi Jakub. Wnętrza są stonowane, ale nie brakuje przyciągających wzrok elementów. Jest ciepło i nowocześnie. – Po naszemu – podsumowuje Justyna.

Jak połączyć salon z kuchnią?

W przypadku łączenia salonu z kuchnią warto zestawić materiały w taki sposób, aby te dwie przestrzenie tworzyły całość i były spójne wizualnie. W mieszkaniu Jakuba i Justyny wspólnym mianownikiem jest tapeta, która pokrywa jedną ścianę w salonie oraz powierzchnię nad blatem w kuchni (ze względu na ryzyko zabrudzenia tapeta została zabezpieczona bezbarwną szklaną taflą). Monochromatyczna kolorystyka i powtarzający się wzór stały się mocnym elementem dekoracyjnym, który scalił aranżację obu wnętrz.

..  Kuchnia otwarta na salon krok po kroku – PORADY >>>

Więcej nowoczesnych wnętrz – GALERIE ZDJĘĆ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021