MEBLE DO SALONU: ciemne czy jasne meble do salonu. ZDJĘCIA ARANŻACJI

2013-05-27 17:05

Jak wybrać umeblowanie salonu? Nowoczesny salon możemy urządzić zarówno jasnymi, jak i ciemnymi meblami. Dobrze jednak wiedzieć, czym się kierować wybierając kolory mebli i jak je połączyć w spójną aranżację, z kolrem podłogi, ścian i dekoracji.

Kolory mebli trzeba dopasować do wystroju i stylu wnętrza salonu. Dla zwolenników światła i przestrzeni do nowoczesnego salonu lepsze będą raczej meble jasne. Dla tych, którzy cenią poczucie stabilności i bezpieczeństwa, lepsze będą ciemne meble. Jeśli postanowiliśmy, że nowoczesny salon będzie jasny, ciemne plamy mebli mogą być zbyt agresywne. Przy ciemnych podłogach możemy zastosować zarówno meble ciemne, jak i jasne. Jeżeli lubimy kontrasty – można eksperymentować. Jeśli jednak zależy nam na atmosferze spokoju, lepiej wybierać niezbyt ciemne barwy, unikać kontrastów i szukać zestawień stonowanych.

Umeblowanie salonu: meble na pierwszym planie

Meble w salonie mogą też być we wnętrzu „biżuterią” – przyciągać uwagę ostrymi kolorami. Tło powinno być wtedy spokojne. Jeden zwariowany obiekt w neutralnym wnętrzu na pewno będzie przyciągał uwagę i pomysł zadziała. Jeżeli tych akcentów w nowoczesnym salonie jest więcej, lepiej je rozdzielać, niż grupować, zmniejszając ryzyko błędu w zestawieniu. Pamiętajmy, że kontrast możemy osiągnąć zarówno formą, kolorem, jak i wielkością mebla. Uważajmy jednak, żeby nie przytłoczyć wnętrza nadmiarem form. Dobrze wygląda jeden wyróżniający się fotel – wtedy warto, aby miał inny kolor i formę. Formy w kolorach jasnych wydają się większe niż w ciemnych, ale wszystko zależy od kolorystyki pokoju. Pamiętajmy też, że obicie sofy potrafi bardzo zmienić jej wygląd. Tkanina może dodać lekkości albo ciężaru. Kolor sprawia, że sofa wygląda bardziej miękko lub wydaje się twarda. Czasem duże wzory „odrealniają” mebel, który staje się dzięki temu zupełnie nową formą w nowczesnym salonie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE