Lidia Kalita i jej wyjątkowy dom w Polsce - tak mieszka znana projektantka mody

2019-07-24 12:09

Lidia Kalita, znana projektantka mody, gości nas w wyjątkowych wnętrzach swojego domu. Duży, nowoczesny, zaprojektowany przez parę znakomitych architektów Ewę i Stefana Kuryłowiczów, dom Lidii Kality mieści się na skarpie z widokiem na rzekę. Jego bryła i aranżacja wnętrz pokazują, że dobry projekt w stylu nowoczesnym może być też ponadczasowy. Wnętrza domu projektantki mody Lidii Kality mogliśmy obejrzeć w cyklu Domy Gwiazd w Domo+.

Spis treści

  1. Lidia Kalita i aranżacja jej domu: otwarty parter 
  2. Lidia Kalita: jak zaaranżowała piętro swojego domu?
  3. Aranżacja wnętrz: różne style w naszym domu (GALERIE ZDJĘĆ)

Lidia Kalita jest szczęśliwą posiadaczką domu na pięknej nadrzecznej skarpie, który początkowo miał być dużo mniejszy i odgrywać rolę tylko domu weekendowego. Jednak otoczenie tak ujęło właścicieli, że na skarpie pojawił się wygodny dom całoroczny. Aranżacja wnętrz domu projektantki mody Lidii Kality jest starannie przemyślana. Przenikające się w otwartej przestrzeni strefy pozwalają na pracę i relaks. Dwukondygnacyjny, około 450-metrowy dom wyposażony jest w schody spiralne, wszędzie jest więc blisko. Projekt domu i aranżację wnętrz Lidia Kalita z mężem powierzyli parze jednych z najlepszych polskich architektów: Ewie i Stefanowi Kuryłowiczom z pracowni APA Kuryłowicz. Dom Lidii Kality jest doskonałym przykładem na to, jak dobry projekt jest aktualny przez wiele lat, nie starzeje się, a wybrane naturalne materiały wykończeniowe nabierają tylko patyny.

Lidia Kalita i aranżacja jej domu: otwarty parter 

Parter domu Lidii Kality jest otwartą przestrzenią łączącą kuchnię, jadalnię i salon. Parter jest świetlisty – światło wpada do wnętrza przez otaczające go z każdej strony ogromne, nowoczesne okna. Wszystkie meble oraz niemal wszystkie dodatki dekoracyjne są w kolorze czarnym. Równie często powtarzającymi się kolorami w domu Lidii Kality są szary i antracytowy. Uwagę przyciągają wiszące na ścianach obrazy, odznaczające się ciepłymi kolorami wśród szarości i czerni. Rolę dekoracji domu gra także sama zieleń widoczna za oknami, zmieniająca się wraz z porami roku. Głównym materiałem wykończeniowym ogrodu domu Lidii Kality jest kamień: granit, łupek, piaskowiec oraz beton. Meble to czarna skóra i lakierowany MDF.

Czytaj też: Luksusowy apartament chirurga gwiazd. Zobaczcie, jak mieszka doktor Gojdź!

Lidia Kalita: jak zaaranżowała piętro swojego domu?

Piętro domu projektantki mody Lidii Kality pozwala przeplatać życie prywatne i pracę. Jest tu sypialnia z łazienką i sauną oraz pracownia. Projektantka lubi natychmiast przenosić pomysły na papier, stąd biurko także w sypialni. W tym samym pomieszczeniu znajduje się też sprzęt sportowy. Gabinet Lidii Kality usytuowany jest w otwartej przestrzeni, obok jednej z klatek schodowych. Jest tam ogromna, na wysokość obu kondygnacji i szeroka na cztery metry biblioteka z kolekcją najlepszych czasopism i wydawnictw o modzie, między innymi z archiwalnymi już egzemplarzami Vogue’a i Marie Claire.

Czytaj też: Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym, czyli wielkomiejski męski szyk!

Taka otwarta przestrzeń i monochromatyczny minimalizm z pewnością sprzyjają kreatywności. Wyobraźnia nie jest ograniczona żadnymi ścianami i niepotrzebnymi przegrodami, a monochromatyczne barwy nie konkurują z tymi na szkicach i projektach. Właśnie w takim otoczeniu najlepiej czują się osoby kreatywne, mające na co dzień do czynienia z mnóstwem barw, kształtów i faktur.

Aranżacja wnętrz: różne style w naszym domu (GALERIE ZDJĘĆ)

Jakie inne aranżacje dobrze wyglądają w określonych pomieszczeniach? Jakie dodatki pasują do danych stylów? Dowiedz się z galerii zdjęć zamieszczonych poniżej!