Lidia Kalita i jej wyjątkowy dom w Polsce - tak mieszka znana projektantka mody

2019-07-24 12:09

Lidia Kalita, znana projektantka mody, gości nas w wyjątkowych wnętrzach swojego domu. Duży, nowoczesny, zaprojektowany przez parę znakomitych architektów Ewę i Stefana Kuryłowiczów, dom Lidii Kality mieści się na skarpie z widokiem na rzekę. Jego bryła i aranżacja wnętrz pokazują, że dobry projekt w stylu nowoczesnym może być też ponadczasowy. Wnętrza domu projektantki mody Lidii Kality mogliśmy obejrzeć w cyklu Domy Gwiazd w Domo+.

Spis treści

  1. Lidia Kalita i aranżacja jej domu: otwarty parter 
  2. Lidia Kalita: jak zaaranżowała piętro swojego domu?
  3. Aranżacja wnętrz: różne style w naszym domu (GALERIE ZDJĘĆ)

Lidia Kalita jest szczęśliwą posiadaczką domu na pięknej nadrzecznej skarpie, który początkowo miał być dużo mniejszy i odgrywać rolę tylko domu weekendowego. Jednak otoczenie tak ujęło właścicieli, że na skarpie pojawił się wygodny dom całoroczny. Aranżacja wnętrz domu projektantki mody Lidii Kality jest starannie przemyślana. Przenikające się w otwartej przestrzeni strefy pozwalają na pracę i relaks. Dwukondygnacyjny, około 450-metrowy dom wyposażony jest w schody spiralne, wszędzie jest więc blisko. Projekt domu i aranżację wnętrz Lidia Kalita z mężem powierzyli parze jednych z najlepszych polskich architektów: Ewie i Stefanowi Kuryłowiczom z pracowni APA Kuryłowicz. Dom Lidii Kality jest doskonałym przykładem na to, jak dobry projekt jest aktualny przez wiele lat, nie starzeje się, a wybrane naturalne materiały wykończeniowe nabierają tylko patyny.

Lidia Kalita i aranżacja jej domu: otwarty parter 

Parter domu Lidii Kality jest otwartą przestrzenią łączącą kuchnię, jadalnię i salon. Parter jest świetlisty – światło wpada do wnętrza przez otaczające go z każdej strony ogromne, nowoczesne okna. Wszystkie meble oraz niemal wszystkie dodatki dekoracyjne są w kolorze czarnym. Równie często powtarzającymi się kolorami w domu Lidii Kality są szary i antracytowy. Uwagę przyciągają wiszące na ścianach obrazy, odznaczające się ciepłymi kolorami wśród szarości i czerni. Rolę dekoracji domu gra także sama zieleń widoczna za oknami, zmieniająca się wraz z porami roku. Głównym materiałem wykończeniowym ogrodu domu Lidii Kality jest kamień: granit, łupek, piaskowiec oraz beton. Meble to czarna skóra i lakierowany MDF.

Czytaj też: Luksusowy apartament chirurga gwiazd. Zobaczcie, jak mieszka doktor Gojdź!

Lidia Kalita: jak zaaranżowała piętro swojego domu?

Piętro domu projektantki mody Lidii Kality pozwala przeplatać życie prywatne i pracę. Jest tu sypialnia z łazienką i sauną oraz pracownia. Projektantka lubi natychmiast przenosić pomysły na papier, stąd biurko także w sypialni. W tym samym pomieszczeniu znajduje się też sprzęt sportowy. Gabinet Lidii Kality usytuowany jest w otwartej przestrzeni, obok jednej z klatek schodowych. Jest tam ogromna, na wysokość obu kondygnacji i szeroka na cztery metry biblioteka z kolekcją najlepszych czasopism i wydawnictw o modzie, między innymi z archiwalnymi już egzemplarzami Vogue’a i Marie Claire.

Czytaj też: Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym, czyli wielkomiejski męski szyk!

Taka otwarta przestrzeń i monochromatyczny minimalizm z pewnością sprzyjają kreatywności. Wyobraźnia nie jest ograniczona żadnymi ścianami i niepotrzebnymi przegrodami, a monochromatyczne barwy nie konkurują z tymi na szkicach i projektach. Właśnie w takim otoczeniu najlepiej czują się osoby kreatywne, mające na co dzień do czynienia z mnóstwem barw, kształtów i faktur.

Aranżacja wnętrz: różne style w naszym domu (GALERIE ZDJĘĆ)

Jakie inne aranżacje dobrze wyglądają w określonych pomieszczeniach? Jakie dodatki pasują do danych stylów? Dowiedz się z galerii zdjęć zamieszczonych poniżej!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE