Obrazy w mieszkaniu. 12 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z obrazami

2015-01-30 16:41

Obrazy w mieszkaniu są doskonałym pomysłem na dopełnienie aranżacji wnętrza. Ozdabiają one ścianę i sprawiają, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru. Jeśli planujecie powiesić obraz w salonie, sypialni czy kuchni - koniecznie zainspirujcie się naszymi pomysłami. Prezentujemy 12 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z obrazami w roli głównej!

Spis treści

  1. Dodatki do wnętrz: obrazy na ścianie!
  2. Obrazy w mieszkaniu: jak dobrać obraz do stylu wnętrza?

Dodatki do wnętrz są ważnym elementem dopełniającym całą aranżację. To one sprawiają, że skupiamy się na szczegółach, a często to one nadają ostateczny charakter całemu pomieszczeniu. Dlatego dodatki do wnętrz powinny być przemyślane i co najważniejsze muszą one pasować do stylu aranżacji naszego mieszkania.

Dodatki do wnętrz: obrazy na ścianie!

Obrazy jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z klasycznymi wnętrzami i galeriami sztuki. Teraz każdy z nas może mieć na ścianie w swoim salonie, sypialni czy przedpokoju obraz czy grafikę, która będzie główną dekoracją wybranego przez nas pomieszczenia. Zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy zastanowić się czy chodzi nam o obraz czy grafikę zawieszoną w ramie, pasującej do wnętrza. Jeśli mamy w planach zakup obrazu powinniśmy skorzystać z pomocy pracownika galerii lub architekta. Pomoże nam wybrać dzieło pasujące do aranżacji wnętrza i pomoże określić zakres cenowy. Grafiki są znacznie popularniejsze ze względu na niższą cenę i dużą dostępność. Możemy je kupić w sklepach wnętrzarskich i internetowych. Ich wybór należy wyłącznie do nas lub do projektanta, który zajmuje się urządzaniem mieszkania.

Obrazy w mieszkaniu: jak dobrać obraz do stylu wnętrza?

Decydując się na zakup obrazu do wnętrza musi się on nam się przede wszystkim podobać. Kolejnym krokiem jest wybór pomieszczenia, w którym chcemy go powiesić i  znalezienie odpowiedniego miejsca na ścianie. W salonie obrazy najczęściej pojawiają się na ścianie nad kanapą czy w kąciku jadalnianym. Z kolei w sypialni najpopularniejszym miejscem na obraz jest ściana za łóżkiem. Obrazy i grafiki pojawiają się również w łazience i w kuchni. Jest to doskonała forma dekoracji. Dobranie obrazu do aranżacji wnętrza nie zawsze jest łatwe. Obrazy nowoczesne pasują zarówno do wnętrz minimalistycznych, loftowych, skandynawskich, jak i klasycznych. Z kolei obrazy np. z pejzażami w ozdobnych ramach idealnie sprawdzą się we wnętrzach eklektycznych i oczywiście klasycznych. Są to jedynie wskazówki ponieważ nie powinniśmy szufladkować obrazów. Obraz klasyczny może się odnaleźć w minimalistycznym wnętrzu, a nowoczesny np. w prowansalskim czy art deco.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE