Obrazy w mieszkaniu. 12 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z obrazami

2015-01-30 16:41

Obrazy w mieszkaniu są doskonałym pomysłem na dopełnienie aranżacji wnętrza. Ozdabiają one ścianę i sprawiają, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru. Jeśli planujecie powiesić obraz w salonie, sypialni czy kuchni - koniecznie zainspirujcie się naszymi pomysłami. Prezentujemy 12 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z obrazami w roli głównej!

Spis treści

  1. Dodatki do wnętrz: obrazy na ścianie!
  2. Obrazy w mieszkaniu: jak dobrać obraz do stylu wnętrza?

Dodatki do wnętrz są ważnym elementem dopełniającym całą aranżację. To one sprawiają, że skupiamy się na szczegółach, a często to one nadają ostateczny charakter całemu pomieszczeniu. Dlatego dodatki do wnętrz powinny być przemyślane i co najważniejsze muszą one pasować do stylu aranżacji naszego mieszkania.

Dodatki do wnętrz: obrazy na ścianie!

Obrazy jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z klasycznymi wnętrzami i galeriami sztuki. Teraz każdy z nas może mieć na ścianie w swoim salonie, sypialni czy przedpokoju obraz czy grafikę, która będzie główną dekoracją wybranego przez nas pomieszczenia. Zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy zastanowić się czy chodzi nam o obraz czy grafikę zawieszoną w ramie, pasującej do wnętrza. Jeśli mamy w planach zakup obrazu powinniśmy skorzystać z pomocy pracownika galerii lub architekta. Pomoże nam wybrać dzieło pasujące do aranżacji wnętrza i pomoże określić zakres cenowy. Grafiki są znacznie popularniejsze ze względu na niższą cenę i dużą dostępność. Możemy je kupić w sklepach wnętrzarskich i internetowych. Ich wybór należy wyłącznie do nas lub do projektanta, który zajmuje się urządzaniem mieszkania.

Obrazy w mieszkaniu: jak dobrać obraz do stylu wnętrza?

Decydując się na zakup obrazu do wnętrza musi się on nam się przede wszystkim podobać. Kolejnym krokiem jest wybór pomieszczenia, w którym chcemy go powiesić i  znalezienie odpowiedniego miejsca na ścianie. W salonie obrazy najczęściej pojawiają się na ścianie nad kanapą czy w kąciku jadalnianym. Z kolei w sypialni najpopularniejszym miejscem na obraz jest ściana za łóżkiem. Obrazy i grafiki pojawiają się również w łazience i w kuchni. Jest to doskonała forma dekoracji. Dobranie obrazu do aranżacji wnętrza nie zawsze jest łatwe. Obrazy nowoczesne pasują zarówno do wnętrz minimalistycznych, loftowych, skandynawskich, jak i klasycznych. Z kolei obrazy np. z pejzażami w ozdobnych ramach idealnie sprawdzą się we wnętrzach eklektycznych i oczywiście klasycznych. Są to jedynie wskazówki ponieważ nie powinniśmy szufladkować obrazów. Obraz klasyczny może się odnaleźć w minimalistycznym wnętrzu, a nowoczesny np. w prowansalskim czy art deco.

Nasi Partnerzy polecają