Trendy wnętrzarskie 2015: naturalne materiały we wnętrzu

2015-01-20 12:36

Jakie trendy wnętrzarskie będą królować we wnętrzach mieszkań w 2015 roku? Faktem jest, że niektóre trendy, które obecne były w aranżacji wnętrz w roku ubiegłym, nadal nie schodzą z piedestału i aspirują do miana aranżacyjnych hitów w mieszkaniach! Jednym z nich są z pewnością naturalne materiały we wnętrzu. Te, które otulą je delikatną surowością.

Beton, kamień, cegła... na ścianie, podłodze, w dodatkach. Wszystkie chwyty dozwolone. Naturalne materiały, które wprowadzają do aranżacji wnętrza nutkę nastrojowej surowości, jak się okazuje, są nie tylko domeną wnętrz w stylu industrialnym czy przestrzeni o ponadnowoczesnej stylistyce. Coraz chętniej przemycamy naturę w najczystszej postaci do wnętrz rodzinnych i subtelnych po to, by nadać im odrobię indywidualności i oryginalnego charakteru. Przecież nikt nie powiedział, że naturalne materiały w wykończeniu wnętrz są zarezerwowane tylko i wyłącznie do aranżacji pofabrycznych loftów! Cegła na ścianie jest tym rozwiązaniem, które cieszy się wciąż rosnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. W modzie jest nie tylko naturalna cegła urzekająca surowością, ale także ta w wersji bielonej - nadająca przestrzeniom lekkiego romantyzmu. A co z kamieniem? Ten jest wciąż nieocenioną inspiracją dla projektantów wnętrz. W tym roku stawiamy głównie na kamień, który dopełni aranżacji ściany nad blatem w kuchni. Podświetlony onyks będzie święcił triumfy w aranżacji przestrzeni kuchennych. Z kolei beton, który tak bardzo kojarzy się z mocno industrialnym klimatem, będzie królował w roli dekoracji ściany w salonie. Beton architektoniczny, nazywany też licowym, fasadowym czy strukturalnym, w wersji surowej – to będzie prawdziwy hit w dekracji ściany przestrzeni dziennych.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE