Gabinet dla bizneswoman: 20 inspiracji na nowoczesny i stylowy gabinet

2014-09-29 13:29

Dlaczego warto zdecydować się na gabinet w swoim mieszkaniu? Jak urządzić gabinet, aby był stylowy i jednocześnie funkcjonalny? Prezentujemy 20 inspiracji na nowoczesne i stylowe gabinety w galerii zdjęć!

Jeśli masz w domu dodatkowe pomieszczenie lub kawałek niewykorzystanego miejsca np. w pokoju dziennym warto wykorzystać je na gabinet. Przeznaczenie przestrzeni na gabinet to doskonały wybór. Dzięki wyznaczeniu miejsca do pracy, przede wszystkim nie budzimy się, nie zasypiamy i nie jemy patrząc na zaległą pracę na wciśniętym biurku do sypialni, lub na stole w jadalni. Możemy do pracy podejść z większym spokojem i zrelaksować się. Ułatwimy sobie także codzienne wykonywanie obowiązków, dzięki zaaranżowaniu w swoim mieszkaniu gabinetu, ponieważ zorganizujemy w jednym miejscu wszystkie potrzebne dokumenty. Oczywiście dzięki posiadaniu gabinetu zyskamy na komforcie podczas pracy, a jest to walor niezwykle istotny!

Gabinet aranżacje: dekoracje kącika do pracy

Gabinet ma nam służyć do pracy, a więc nic nie powinno w trakcie jej wykonywania rozpraszać naszej uwagi. Ważne jest to abyśmy w swoim gabinecie czuli się dobrze, także powinien być on pomysłowo urządzony. Dodatki dekoracyjne powinniśmy w gabinecie ograniczyć do minimum. Wystarczy jeden stylowy wazon na kwiaty lub świecznik. Zamiast dodatków funkcję dekoracyjną w gabinecie mogą pełnić elementy jego wyposażenia. Lampka biurkowa to obowiązkowy element, dlatego warto wybrać stylowy model. Pojemniki na długopisy i inne przybory również mogą mieć ciekawą fakturę, która będzie wabić nasz wzrok. Jeśli mamy szafki z uchwytami możemy zastosować w nich dekoracyjne uchwyty, dzięki czemu mebel na dokumenty i inne potrzebne rzeczy do pracy będzie dekoracją. Zamiast na ścianach stosować mocne kolory, wybierzmy np. czerwony fotel obrotowy, który ożywi każdy gabinet urządzony w bieli, czerni oraz szarości. Zdecydowany kolor fotela spowoduje, że wnętrze gabinetu nie będzie mdłe i nudne, a nas nie będą męczyć nasycone kolory na ścianach. Żywsze kolory, wzorzyste tapety, bądź wyraziste obrazy mogą być w gabinecie, jeśli siedząc przy biurku będziemy je mieć za sobą. Wówczas nie będą nas rozpraszać a gabinet będzie urządzony ze smakiem. Dobrym rozwiązaniem są drzwi z ciekawą fakturą lub w nasyconym kolorze. Ważne, aby wystrój naszego gabinetu był spójny i dzięki zastosowaniu kilku trików atrakcyjny i funkcjonalny!