Nowoczesna sypialnia z łazienką: czarna ściana i ikony designu w minimalistycznym wnętrzu

2015-09-16 14:15 Anna Rychlewicz

Nowoczesna sypialnia, w której bezapelacyjnym bohaterem aranżacji jest czarna ściana. Sypialnia z łazienką, która tworząc spójną jedność, zachowuje maksimum prywatności i funkcjonalności. Prezentujemy projekt nowoczesnej sypialni połączonej z pokojem kąpielowym, za który odpowiada NOYE Studio.

Projekt sypialni z łazienką wydaje się rozwiązaniem dość ryzykownym i w pewien sposób naruszającym prywatność. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się na otwarcie nocnego wnętrza i połączenie go z przestrzenią kąpielową. W prezentowanym projekcie wnętrza zachowano jednak maksimum funkcjonalności i prywatności. Strefa kąpielowa, choć zaaranżowana została w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni, została od niej efektownie rozdzielona za pomocą drzwi przesuwnych.

Nowoczesna sypialnia: czarna ściana tłem dla stylu minimalistycznego

Projekt sypialni z osobistą łazienką leży w marzeniach wielu z nas. Jeśli nie gustujemy jednak w całkowitym otwarciu i połączeniu tych dwóch niezwykle prywatnych przestrzeni w jedną całość, możemy zdecydować się na częściowe ich odizolowanie. Właśnie takie rozwiązanie zastosowano w projekcie sypialni z łazienką, za który odpowiada NOYE Studio. Projekt sypialni charakteryzuje się przede wszystkim ogromną odwagą aranżacyjną. W kwestii kolorystyki postawiono na klasyczne zestawienie bieli i czerni, z wyraźną przewagą tej drugiej. W projekcie sypialni na plan pierwszy wysuwa się czarna ściana, która nadaje aranżacji głębi i indywidualnego charakteru. Jednocześnie jest ona idealnym tłem dla minimalistycznego wyposażenia wnętrza sypialni, które ogranicza się jedynie do wygodnego łóżka oraz – w roli dekoracji – ikony polskiego designu - fotelu RM58 Romana Modzelewskiego. Całość utrzymana w kolorze głębokiej czerni idealnie prezentuje się na tle drewnianej podłogi w kolorze orzecha amerykańskiego.

Projekt sypialni z łazienką: razem, a jednak osobno

Pośród aranżacji sypialni „skąpanej" w czerni, bez problemu możemy wyróżnić strefę mającą za zadanie rozświetlenie wnętrza. Jest nią projekt łazienki o charakterze otwarto-zamkniętym. Białe wnętrze łazienki sprawia wrażenie przestrzeni niezwykle sterylnej, a jednocześnie przytulnej i ciepłej. Klasyczne formy armatury łazienkowej i niska zabudowa meblowa w kolorze białym, stanowią o elegancji i niepowtarzalnym stylu wnętrza. Czystą biel aranżacji przełamują drobne akcenty w kolorze czarnym, które nadają projektowi wnętrza indywidualnego charakteru. Białe wnętrze zostało odseparowane od „czarnej" sypialni za pomocą drzwi przesuwnych. Rozwiązanie to jest nie tylko niezwykle estetyczne i praktyczne, ale pozostawia także pełną dowolność właścicielom. Pozwala na optycznie połączenie wnętrz, bądź w razie konieczności i pragnienia chwili samotności – odseparowanie ich za pomocą zsunięcia skrzydeł.

Kontakt z pracownią:

NOYE Studio Ewelina Niemczyk-Łoza
ul. Miłkowskiego 7/38
30-349 Kraków
noye.pl

Zobacz inne realizacje NOYE Studio