Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym czyli wielkomiejski męski szyk!

2015-05-26 9:29 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym jest wiernym odzwierciedleniem zainteresowań i stylu życia właściciela, kochającego Nowy Jork. Nowoczesne wnętrza to dopracowane w najdrobniejszym detalu elementy składające się na komfortową i szykowną całość. Mocnym punktem obok wyposażenia w aranżacji apartamentu jest oświetlenie, rozmieszczone i wybrane w sposób bardzo przemyślany.

Męski apartament w wielkomiejskim stylu nowoczesnym. Czytelna przestrzeń, duże okna w stylu loftowym, orzech amerykański na podłodze i nowoczesne oświetlenie. To znaki rozpoznawcze nowoczesnego wnętrza apartamentu zaprojektowanego przez pracownię studio POTORSKA z Gdańska, dla młodego mężczyzny, kochającego Nowy Jork i wino. Zgodnie z założeniem każdy przedmiot wykorzystany do aranżacji wnętrz apartamentu ma być odzwierciedleniem właściciela. Jego pracy i pasji. Stąd kolory zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości, meble sprzyjające komfortowemu wypoczynkowi i dzieła sztuki.

Aranżacja apartamentu: salon z jadalnią, czyli wygoda i męski szyk

Część dzienną apartamentu w wielkomiejskim stylu nowoczesnym stanowi salon z kuchnią i jadalnią. Wielkomiejski styl to tutaj wygoda i szyk w męskich barwach zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości. Cześć wypoczynkową nowczesnego wnętrza tworzą wygodne meble: sofa i fotele. Głębokość siedzisk i oparcia z możliwością regulacji wysokości pokazują, że właściciel lubi komfort. W ich ustawieniu widać natomiast fascynację właściciela Nowym Jorkiem. Symetria to znak rozpoznawczy współczesnego stylu nowojorskiego. Wygodne stoliki kawowe w stylu nowoczesnym na co dzień stoją elegancko zestawione ze sobą, w razie potrzeby można je ustawić tak, by były w zasięgu każdego gościa. Godny polecenia jest przezroczysty stolik pomocniczy, będący zawsze „pod ręką”. Chłodną kolorystykę nowoczesnego wnętrza przełamuje czerwień foteli i patchworkowego dywanu perskiego. Jadalnia została wydzielona z części dziennej apartamentu tak, by stanowiła serce salonu. Udało się to znakomicie, bowiem jadalnia znajduje się dokładnie pomiędzy kuchnią i salonem. Wyposażona jest w stół w stylu nowoczesnym na jednej płaskiej nodze i fornirowane krzesła. Stół jest na tyle duży, że swobodnie może przy nim zasiąść sześć osób, po rozłożeniu, kilka więcej. Ale najważniejszym detalem w jadalni, wyróżniającym ją jest oświetlenie stołu. Jest to nowoczesna lampa składająca się z wielu małych obiektów, zawieszonych na sztywnych prętach na różnych wysokościach.

Nowoczesne wnętrza: kuchnia, a w niej matowe biel i czerń oraz kolekcja wina

Aneks kuchenny, tak naprawdę wielkości niejednej regularnej kuchni, to majstersztyk prostoty i minimalizmu w prezentowanej aranżacji nowozesnego wnętrza. Gładkie fronty w kolorze czarnym na dole i białym na górze uzupełnione zostały wysoką zabudową, fornirowaną orzechem amerykańskim. Matowe wykończenie frontów i miejsce na pokaźną ilość wina (łącznie ze specjalną lodówką), sprawia że aranżacja kuchni nie budzi wątpliwości, że jest to męska kuchnia w stylu nowoczesnym. Brak jakichkolwiek ozdobników czy gadżetów, no może oprócz designerskiego wyciskacza do cytryn Salif projektu Philippa Starcka, utwierdza w tym przekonaniu. Również w aranżacji kuchni nie mogło zabraknąć nowojorskich wpływów. Tak jak w najlepszych apartamentach, w kuchni i w salonie jest ta sama podłoga. Tutaj jest to elegancki orzech amerykański, wybrany do całego apartamentu. Oświetlenie kuchni to nowoczesne oprawy natynkowe, białe – w kolorze sufitu, mające jak najlepiej spełniać swoją funkcję, ale zdecydowanie pozostać w tle. Oświetlenie kuchni zdecydowanie ustępuje pierwszeństwa nowoczesnej lampie nad stołem.

Projekt:  Studio Potorska
Zdjęcia: Tomirri Photography