Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym czyli wielkomiejski męski szyk!

2015-05-26 9:29

Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym jest wiernym odzwierciedleniem zainteresowań i stylu życia właściciela, kochającego Nowy Jork. Nowoczesne wnętrza to dopracowane w najdrobniejszym detalu elementy składające się na komfortową i szykowną całość. Mocnym punktem obok wyposażenia w aranżacji apartamentu jest oświetlenie, rozmieszczone i wybrane w sposób bardzo przemyślany.

Spis treści

  1. Aranżacja apartamentu: salon z jadalnią, czyli wygoda i męski szyk
  2. Nowoczesne wnętrza: kuchnia, a w niej matowe biel i czerń oraz kolekcja wina

Męski apartament w wielkomiejskim stylu nowoczesnym. Czytelna przestrzeń, duże okna w stylu loftowym, orzech amerykański na podłodze i nowoczesne oświetlenie. To znaki rozpoznawcze nowoczesnego wnętrza apartamentu zaprojektowanego przez pracownię studio POTORSKA z Gdańska, dla młodego mężczyzny, kochającego Nowy Jork i wino. Zgodnie z założeniem każdy przedmiot wykorzystany do aranżacji wnętrz apartamentu ma być odzwierciedleniem właściciela. Jego pracy i pasji. Stąd kolory zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości, meble sprzyjające komfortowemu wypoczynkowi i dzieła sztuki.

Aranżacja apartamentu: salon z jadalnią, czyli wygoda i męski szyk

Część dzienną apartamentu w wielkomiejskim stylu nowoczesnym stanowi salon z kuchnią i jadalnią. Wielkomiejski styl to tutaj wygoda i szyk w męskich barwach zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości. Cześć wypoczynkową nowczesnego wnętrza tworzą wygodne meble: sofa i fotele. Głębokość siedzisk i oparcia z możliwością regulacji wysokości pokazują, że właściciel lubi komfort. W ich ustawieniu widać natomiast fascynację właściciela Nowym Jorkiem. Symetria to znak rozpoznawczy współczesnego stylu nowojorskiego. Wygodne stoliki kawowe w stylu nowoczesnym na co dzień stoją elegancko zestawione ze sobą, w razie potrzeby można je ustawić tak, by były w zasięgu każdego gościa. Godny polecenia jest przezroczysty stolik pomocniczy, będący zawsze „pod ręką”. Chłodną kolorystykę nowoczesnego wnętrza przełamuje czerwień foteli i patchworkowego dywanu perskiego. Jadalnia została wydzielona z części dziennej apartamentu tak, by stanowiła serce salonu. Udało się to znakomicie, bowiem jadalnia znajduje się dokładnie pomiędzy kuchnią i salonem. Wyposażona jest w stół w stylu nowoczesnym na jednej płaskiej nodze i fornirowane krzesła. Stół jest na tyle duży, że swobodnie może przy nim zasiąść sześć osób, po rozłożeniu, kilka więcej. Ale najważniejszym detalem w jadalni, wyróżniającym ją jest oświetlenie stołu. Jest to nowoczesna lampa składająca się z wielu małych obiektów, zawieszonych na sztywnych prętach na różnych wysokościach.

Nowoczesne wnętrza: kuchnia, a w niej matowe biel i czerń oraz kolekcja wina

Aneks kuchenny, tak naprawdę wielkości niejednej regularnej kuchni, to majstersztyk prostoty i minimalizmu w prezentowanej aranżacji nowozesnego wnętrza. Gładkie fronty w kolorze czarnym na dole i białym na górze uzupełnione zostały wysoką zabudową, fornirowaną orzechem amerykańskim. Matowe wykończenie frontów i miejsce na pokaźną ilość wina (łącznie ze specjalną lodówką), sprawia że aranżacja kuchni nie budzi wątpliwości, że jest to męska kuchnia w stylu nowoczesnym. Brak jakichkolwiek ozdobników czy gadżetów, no może oprócz designerskiego wyciskacza do cytryn Salif projektu Philippa Starcka, utwierdza w tym przekonaniu. Również w aranżacji kuchni nie mogło zabraknąć nowojorskich wpływów. Tak jak w najlepszych apartamentach, w kuchni i w salonie jest ta sama podłoga. Tutaj jest to elegancki orzech amerykański, wybrany do całego apartamentu. Oświetlenie kuchni to nowoczesne oprawy natynkowe, białe – w kolorze sufitu, mające jak najlepiej spełniać swoją funkcję, ale zdecydowanie pozostać w tle. Oświetlenie kuchni zdecydowanie ustępuje pierwszeństwa nowoczesnej lampie nad stołem.

Projekt:  Studio PotorskaZdjęcia: Tomirri Photography

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE