Szybkie metamorfozy: stylowy projekt sypialni

2014-08-15 1:56

Szybka metamorfoza przeprowadzona od czasu do czasu potrzebna jest niemal każdemu z wnętrz, aby stało się ono bardziej funkcjonalne, wygodne, a przede wszystkim - świeże. Sypialnia to miejsce, w którym statystycznie każdy z nas spędza połowę swojego życia. Dlatego tak ważna jest funkcjonalna aranżacja sypialni, która będzie niosła ukojenie po ciężkim dniu, natomiast rano będzie budziła nas do życia. Prezentujemy szybką metamorfozę sypialni, która zaskakuje delikatnością połączoną z wyrazistym stylem.

Spis treści

  1. Szybka metamorfoza sypialni: wyrazista subtelność
  2. Niepowtarzalne aranżacje sypialni (ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ)

Sypialnia to nie tylko miejsce odpoczynku. Jej aranżacja oraz wystrój mają niemały wpływ także na to jak będzie wyglądał nasz kolejny dzień. Warto więc zadbać o projekt sypialni, który pozwoli nam zaaranżować wnętrze urzekające nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne i komfortowe.

Czytaj też: Projekt sypialni: oryginalna sypialnia na poddaszu

Szybka metamorfoza sypialni: wyrazista subtelność

Projektantka ze studia Decolatorium stanęła przed niełatwym wyzwaniem, jakim było przekształcenie zapomnianej kuchni w taki sposób, aby powstała z niej wygodna i romantyczna sypialnia. Głównym punktem szybkiej metamorfozy była zmiana funkcji pomieszczenia. To z kolei wiązało się z przeniesieniem hydrauliki, wymianą legarów oraz elektryki. Założeniem szybkiej metamorfozy było stworzenia wnętrza, które zgrabnie połączy delikatność z elegancją, jednocześnie będąc przestrzenią niezwykle komfortową. Projektantce zależało także, by aranżacja sypialni oddawała historię miejsca. Zdecydowano się na podłogę wyłożoną parkietem dębowym III klasy. Ten charakteryzuje się fantazyjnymi sękami o różnorodnym wybarwieniu. Po nasączeniu podłogi olejem i pokryciu jej lakierem, uzyskano mierzony efekt, wprowadzający wyjątkowy klimat wnętrza. Aranżacja sypialni została skrupulatnie przemyślana. Wszelkie drewniane elementy we wnętrzu zostały wykonane na specjalne zamówienie. Ciekawym rozwiązaniem okazało się także zabudowanie mało estetycznego kaloryfera. Wyjątkowej klasy wnętrzu dodają stylowe meble w kolorze białym. Na bohatera sypialnego wnętrza aspiruje duże, wygodne łóżko z charakterystycznym pikowanym zagłówkiem. Dbałość o każdy najmniejszy detal sprawiła, że po szybkiej metamorfozie klasyczny wystrój prezentuje się niezwykle nowocześnie.

Nie przegap: Osłona na kaloryfer. Pomysłowe zabudowy kaloryfera: zobacz jak osłonić grzejnik

Niepowtarzalne aranżacje sypialni (ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ)

Czerp inspiracje na szybką metamorfozę z różnorodnych projeków sypialni w galeriach zdjęć zamieszczonych poniżej!