Przegląd 15 ciekawych DODATKÓW DO WNĘTRZ w stylu skandynawskim ZDJĘCIA

2013-07-30 18:11

Skandynawskie dodatki łagodzą surowe wnętrza, a klasycznym aranżacjom dodają smaku. Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim bez dodatków byłaby bowiem chłodna i mało przytulna. Białe ściany, jasne drewno są same w sobie ładne, ale potrzebują nieco ocieplenia. Podpowiadamy, które dodatki w skandynawkim stylu są najmodniejsze w dekoracji wnętrz. Zobacz ZDJĘCIA w galerii!

Spis treści

  1. Skandynawskie dodatki: jak je dobrać?
  2. Skandynawskie dodatki: przytulna i uniwersalna aranżacja
  3. Skandynawskie dodatki: harmonijna aranżacja wnętrz
  4. Dodatki skandynawskie w aranżacji domowego biura 
  5. Dodatki skandynawskie w salonie własnorecznie zrobione 
  6. Styl skandynawski - GALERIE ZDJĘĆ

Skandynawskie dodatki są w stanie odmienić każde wnętrze. Nic dziwnego, że fascynacja skandynawskim stylem wciąż trwa i zapewne trwać będzie jeszcze długo. Powód jest oczywisty, aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim wyróżnia się funkcjonalnością, estetyką i prostotą. Zobacz, jakie dodatki do wnętrz pomogą ci w stworzeniu oryginalnego wnętrza w stylu skandynawskim. Pamiętaj, że dodatki skandynawskie powinny być lekkie w swej formie i nieprzytłaczające. Mogą być zabawne i nie do końca poważne, często w jasnych kolorach albo w ciekawe wzory i desenie.

Zobacz: 50 INSPIRACJI w stylu skandynawskim: meble i dodatki! >>>

Skandynawskie dodatki: jak je dobrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni co może pasować do wnętrz w stylu skandynawskim, a co nie, należy trzymać się pewnych kolorów i materiałów, które zawsze dobrze wpisują się w styl skandynawski. Idealnymi barwami dodatków do wnętrz do stylu skandynawskiego są biel, szarość i niebieski. Te trzy kolory bardzo często są wykorzystywane, co najmniej jeden z nich zawsze musi się pojawić w aranżacjach w tym stylu. Często wykorzystuje się tkaniny o grubym splocie lub w deseń pasków. Można wykorzystać też motywy kwiatowe, lecz z nimi należy już uważać, ponieważ ich nadmiar może przytłoczyć aranżację i skierować ją bardziej w stronę stylu romantycznego. Lepiej wybrać motywy bezlistnych drzew czy gałęzi. Mile widzianymi materiałami są też bielone lub naturalne drewno, szkło, czy ceramika. Takie dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim na pewno zbudują odpowiedni klimat wnętrza.

Przeczytaj: Wystrój wnętrz: jak łączyć wzory dywanów, tapet, poduszek? >>>

Skandynawskie dodatki: przytulna i uniwersalna aranżacja

Styl skandynawski jest dość swobodnym stylem, pozwala na dużą dozę fantazji. Mimo stosowania często chłodnych barw jest bardzo ciepły i przytulny. Wiele osób bardzo dobrze i swobodnie się w nim czuje, dlatego można uznać go za jeden z najbardziej uniwersalnych stylów w aranżacji wnętrz. Jeśli baza naszego pokoju, czyli ściany i meble są utrzymane w szarościach i bielach lub naturalnych, jasnych odcieniach drewna warto dodać kilka dodatków w stylu skandynawskim, by ocieplić wnętrze i nadać mu ciekawego i przyjaznego wyrazu. 

Poduchy dekoracyjne, świeczniki, lampiony, ciekawie zaprojektowane lampy to najpopularniejsze skandynawskie dodatki. Czym się wyróżniają? Na pewno biała barwą i ciekawymi projektami. Drewno, len, bawełna są głównymi materiałami, którymi zdobią skandynawskie wnętrza. Cechą charakterystyczną skandynawskich wnętrz są meble, akcesoria i przedmioty stylizowane na stare, jakby przeszły zabieg renowacji i pozostawione zostały w niezbyt perfekcyjnym stanie. To zabieg aranżacyjny, ale często dający zaskakujące, niesamowite wręcz efekty.

Więcej: Biel we wnętrzach. Jakie są odcienie koloru białego? Jak dobierać efekt do pomieszczenia? >>>

 

Skandynawskie dodatki: harmonijna aranżacja wnętrz

Urządzanie wnętrz w skandynawskim stylu pozwala na łączenie tego, co stare i nowe, rustykalne dekoracje z nowoczesnymi. Jak widać w naszej galerii dodatków w skandynawkim stylu bogactwa inspiracji nie brakuje. Podstawą tego stylu są biele i szarości, a także drewno – naturalne lub malowane na biało. Takie jest uniwersalną bazą, do której łatwo dopasować elementy dekoracyjne. Styl skandynawski jest wyjątkowo przyjazny dla miłośników wnętrzarskich eksperymentów. Neutralne tło „przyjmuje” wszelkie barwy i wzory, które przy zachowaniu odrobiny dyscypliny kolorystycznej tworzy zgraną całość.

Nie przegap:Białe wnętrze w Szwecji: skandynawska harmonia stylu >>>

Dodatki skandynawskie w aranżacji domowego biura 

Domowe biuro też może być zaaranżowane w stylu skandynawskim. Bazą takiej aranżacji są  białe ściany i lekkie, jasne meble, wymagające dodatków. Na półkach nad biurkiem warto ustawić zielone rośliny, głównie paprocie, w białych papierowych i terakotowych osłonkach. Ozdobą komody są natomiast dekoracyjne kuferki, które mają także wartość sentymentalną – każdy ma swoją historię. Na ścianach gabinetu nie mogło też zabraknąć dekoracji. Obrazki przedstawiają oczywiście… paprocie. Są to zdjęcia, akwarele lub zasuszone i umieszczone pomiędzy dwiema taflami szkła prawdziwe liście. Na klatce schodowej znalazło się miejsce dla rzeźbionej bariery tarasowej zerwanej podczas wichury z jednej z zakopiańskich willi.

Czytaj też: Szara łazienka w różnych stylach: pomysły na aranżację łazienki >>>

Dodatki skandynawskie w salonie własnorecznie zrobione 

Miękkie, własnoręcznie wykonane dodatki to idealne dekoracje skandynawskiego wnętrza. Wśród nich znajdziemy mnóstwo kolorowych poduszek na sofie, jest też pleciona huśtawka w sąsiedztwie kominka, czy własnoręcznie wykonane podkładki pod talerze na stole. Dekoracją  stołu są też modne lampiony na świece wykonane ze szkła i metalu. Jednak mimo obfitości miękkich tkanin aranżacja salonu nie wydaje się przeładowana. Wprost przeciwnie. Styl skandynawski opiera się artystycznym łączeniu różnorodnych dekoracji.

Polecamy: Kuchnia w stylu skandynawskim: mieszkanie pełne schowków >>>

Styl skandynawski - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, w jaki sposób możesz urządzić swoje wnętrza w mieszkaniu w stylu skandynawskim. Dzięki naszym galeriom przekonasz się, że to nie jest takie trudne.

Zobacz też: Kuchnia w stylu skandynawskim - jak urządzić skandynawską kuchnię? >>>