Projekt sypialni: oryginalna sypialnia na poddaszu

2014-08-19 14:44

Dzięki skosom poddasze jest przestrzenią o niezwykłej atmosferze. To sprawia, że przestrzeń ta znakomicie nadaje się do urządzenia sypialni. Z tego samego powodu jednak często sprawia też problemy aranżacyjne. Planujesz aranżację sypialni pod skosami i szukasz inspiracji? Sprawdź projekt oryginalnej sypialni na poddaszu!

Spis treści

  1. Projekt sypialni: czerń, biel i drewno
  2. Projekt sypialni: funkcjonalność przede wszystkim

Przedstawiony projekt sypialni na poddaszu jest doskonałym przykładem na to, jak wykorzystać przestrzenność i otwartość przestrzeni, jaką jest poddasze, by stworzyć funkcjonalne, a zarazem przytulne i oddające charakter lokatora wnętrze.

Projekt sypialni: czerń, biel i drewno

Przedstawiona sypialnia na poddaszu utrzymana jest głównie w kolorystyce monochromatycznej – na ścianach króluje czysta biel, przełamana czernią wpasowanego w kształt ściany przy łóżku pikowanego zagłówka. Również zabudowa sypialni oraz dodatki dekoracyjne konsekwentnie utrzymane są w tej kolorystyce, natomiast na podłodze i podeście służącym za łóżko położono deski z jasnego drewna, które ocieplają wizualnie wnętrze, nadając mu przytulnego charakteru. Widoczne elementy konstrukcji dachowej spełniają podobną rolę, dodatkowo wprowadzając również do sypialni wyjątkową atmosferę. Znajdujący się na kominie kolaż z wycinków prasowych ożywia i dynamizuje przestrzeń, a przy okazji oddaje charakter lokatorki.

Projekt sypialni: funkcjonalność przede wszystkim

Przez poddasze przebiega szyb kominowy, który został wykorzystany w bardzo pomysłowy sposób – stanowi on swego rodzaju przepierzenie, oddzielające aneks sypialny od przestrzeni przeznaczonej do oglądania telewizji oraz przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Ceglana konstrukcja oddziela również łóżko od wejścia, dodając przestrzeni sypialnej kameralności, służy także jako tło dla dekoracji. A gdy w salonie, znajdującym się piętro niżej, pali się w kominku, przyjemnie dogrzewa ona poddasze. Na ścianie szczytowej znajduje się wykonana na zamówienie zabudowa na telewizor, będąca jednocześnie sprytnym systemem przechowywania, która maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń. Pod materacem ukryto skrzynię na pościel – dębowy podest wyposażony jest w szuflady z grafitowymi frontami z lakierowanego MDF-u, a na ścianie wzdłuż łóżka wiszą niskie, długie szafki, które, podobnie jak meblościanka, dopasowane są kształtem do architektury budynku.