Projekt sypialni: minimalistyczna sypialnia w drewnie

2014-08-18 16:25

Myślisz, że styl minimalistyczny równa się wnętrzom tchnącym zimnem i bezosobowością? Błąd! Sprawdź projekt sypialni, który udowadnia, że minimalizm może iść w parze z ciepłem i przytulnością, a także, że pomieszczenia z niewielką ilością mebli mogą być funkcjonalne!

Przytulna sypialnia w stylu minimalistycznym
Autor: Sylwester Rejmer Sypialnia utrzymana jest w jasnych, stonowanych kolorach (głównie jest to czysta biel i biel wpadająca w kolor kremowy), a proste, białe łóżko z drewnianymi elementami jest jedynym „pełnoprawnym” meblem w pomieszczeniu.

W przedstawionym projekcie sypialni postawiono przede wszystkim na minimalizm form i kolorów, co nie oznacza jednak, że pomieszczenie jest niefunkcjonalne czy mało przytulne – wszystko dzięki odpowiednim dodatkom!

Projekt sypialni: minimalizm ocieplony

Styl minimalistyczny przedstawionego projektu sypialni przejawia się przede wszystkim w prostocie aranżacji, zarówno jeśli chodzi o ilość mebli, jak i kształty i barwy we wnętrzu. Sypialnia utrzymana jest w jasnych, stonowanych kolorach (głównie jest to czysta biel i biel wpadająca w kolor kremowy), a proste, białe łóżko z drewnianymi elementami jest jedynym „pełnoprawnym” meblem w pomieszczeniu. Minimalistyczny wystrój nie przeszkadza sypialni w byciu funkcjonalną. Łóżko wyposażone jest w duże szuflady, a dodatkowo, projekt sypialni udowadnia, że zagłówki łóżek niekoniecznie muszą być jedynie dekoracjami wnętrz – wykonany z drewna zagłówek w formie prostokąta z deseczek jest swego rodzaju regałem – zamontowano na nim osiem półek, na których mieszczą się zarówno elementy ozdobne, jak użytkowe. Minimalizm pomieszczenia ocieplony jest wspomnianymi już drewnianymi elementami (a także drewnianą podłogą), dodatkami utrzymanymi w odcieniach żółci i beżu oraz roślinnym motywem zdobiącym ściany. Ponadto, takie przedmioty jak hantle, album ze zdjęciami czy roślina na półce sprawiają, że sypialnia nabiera osobistego, intymnego charakteru, pogłębiając poczucie ciepła i przytulności.

Przytulna sypialnia w stylu minimalistycznym
Autor: Sylwester Rejmer Przedstawiony projekt sypialni udowadnia, że zagłówki łóżek niekoniecznie muszą być jedynie dekoracjami wnętrz – wykonany z drewna zagłówek w formie prostokąta z deseczek jest swego rodzaju regałem – zamontowano na nim osiem półek, na których mieszczą się zarówno elementy ozdobne, jak użytkowe.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE