Projekt sypialni: minimalistyczna sypialnia w drewnie

2014-08-18 16:25

Myślisz, że styl minimalistyczny równa się wnętrzom tchnącym zimnem i bezosobowością? Błąd! Sprawdź projekt sypialni, który udowadnia, że minimalizm może iść w parze z ciepłem i przytulnością, a także, że pomieszczenia z niewielką ilością mebli mogą być funkcjonalne!

Przytulna sypialnia w stylu minimalistycznym
Autor: Sylwester Rejmer Sypialnia utrzymana jest w jasnych, stonowanych kolorach (głównie jest to czysta biel i biel wpadająca w kolor kremowy), a proste, białe łóżko z drewnianymi elementami jest jedynym „pełnoprawnym” meblem w pomieszczeniu.

W przedstawionym projekcie sypialni postawiono przede wszystkim na minimalizm form i kolorów, co nie oznacza jednak, że pomieszczenie jest niefunkcjonalne czy mało przytulne – wszystko dzięki odpowiednim dodatkom!

Projekt sypialni: minimalizm ocieplony

Styl minimalistyczny przedstawionego projektu sypialni przejawia się przede wszystkim w prostocie aranżacji, zarówno jeśli chodzi o ilość mebli, jak i kształty i barwy we wnętrzu. Sypialnia utrzymana jest w jasnych, stonowanych kolorach (głównie jest to czysta biel i biel wpadająca w kolor kremowy), a proste, białe łóżko z drewnianymi elementami jest jedynym „pełnoprawnym” meblem w pomieszczeniu. Minimalistyczny wystrój nie przeszkadza sypialni w byciu funkcjonalną. Łóżko wyposażone jest w duże szuflady, a dodatkowo, projekt sypialni udowadnia, że zagłówki łóżek niekoniecznie muszą być jedynie dekoracjami wnętrz – wykonany z drewna zagłówek w formie prostokąta z deseczek jest swego rodzaju regałem – zamontowano na nim osiem półek, na których mieszczą się zarówno elementy ozdobne, jak użytkowe. Minimalizm pomieszczenia ocieplony jest wspomnianymi już drewnianymi elementami (a także drewnianą podłogą), dodatkami utrzymanymi w odcieniach żółci i beżu oraz roślinnym motywem zdobiącym ściany. Ponadto, takie przedmioty jak hantle, album ze zdjęciami czy roślina na półce sprawiają, że sypialnia nabiera osobistego, intymnego charakteru, pogłębiając poczucie ciepła i przytulności.

Przytulna sypialnia w stylu minimalistycznym
Autor: Sylwester Rejmer Przedstawiony projekt sypialni udowadnia, że zagłówki łóżek niekoniecznie muszą być jedynie dekoracjami wnętrz – wykonany z drewna zagłówek w formie prostokąta z deseczek jest swego rodzaju regałem – zamontowano na nim osiem półek, na których mieszczą się zarówno elementy ozdobne, jak użytkowe.