Sypialnia na lato. Aranżacje i zdjęcia sypialni pełne inspiracji

2012-06-18 15:26 Bożena Kowalewska

Gdy robi się ciepło, czas by aranżacja sypialni zmieniła wystrój. Sypialnia na lato to jasne kolory i zwiewne tkaniny. Zobacz nasze pomysły na aranżacje sypialni. Pogodny nastrój szybko i tanio zafundujesz sobie w sypialni, zmieniając zasłony, narzuty, poduszki. Dołóż też letnie dekoracje i nie zapomnij o kwiatach. ZDJĘCIA SYPIALNI: inspiracje.

Sypialnia dla ochłody, czyli pomysły na aranżacje sypialni na lato. Cieplutkie tkaniny dodające przytulności, którymi dekorujemy sypialnie w okresie jesienno-zimowym, już z nastaniem wiosny wydają nam się zbyt ciężkie. Niezależnie od wystroju sypialni, potrzebujemy czegoś lżejszego i jaśniejszego. Pamiętaj, że aranżacja sypialni na lato nie musi być przesłodzona, podpowiadamy jak urządzić sypialnię w dobry guście. W galerii: zdjęcia sypialni i pomysły na wakacyjnym look.

Aranżacje sypialni na lato: lekkie i zwiewne

Urządzając sypialnię na lato przede wszystkim spraw sobie drugi, letni zestaw tkanin, dodatków dekoracyjnych oraz pościeli. Jeśli chodzi o letnie aranżacje sypialni, może to być komplet zasłon lub rolet, narzuta na łóżko i pasujące do niej ozdobne poduszki. Latem w sypialni najlepiej sprawdzają się materiały w typie kretonu, muślinu czy organdyny. Chodzi o to, by były delikatne i zwiewne. Nawet gdy pogoda nas nie rozpieszcza, lepiej czujemy się w takim otoczeniu. Na krzesło lub fotel w sypialni warto uszyć jasny pokrowiec z lnu czy bawełny. Przykrywając nim solidny materiał tapicerski, nie tylko odświeżysz wystrój sypialni, ale sprawisz, że aranżacja sypialni stanie się weselsza i jaśniejsza. Jeśli twoja sypialnia ma uzyskać efekt totalnego lata wybierz tkaniny w kwiaty. Jeśli nie jest to twój ulubiony motyw, wystarczą jasne i gładkie. Dobrze jest mieć w rezerwie kilka drobiazgów podkreślających sezonowy charakter sypialni. Do aranżacji sypialni przydadzą się różnej wielkości wazony na świeże kwiaty, ramka do zdjęcia lub skrawek ładnej koronki, którą zarzucisz na abażur. Z nimi ta sama sypialnia nie będzie już taka sama.